افتتاح مرکز مهارت‌آموزی با هدف حمایت از مشاغل خانگی در منطقه ۶ تهران

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۶ تهران گفت: نخستین مرکز مهارت آموزی کوثر با رویکرد حمایت از مشاغل خانگی در قلب فرهنگی پایتخت در منطقه ۶ تهران افتتاح شد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز جمعه شهرداری منطقه۶ «حبیب اله غفوری» در مراسم آغاز به کار این مرکز  گفت:  این مرکز اولین مرکز کوثر در قلب پایتخت  و دومین مرکز مهارت‌آموزی کوثر با رویکرد مشاغل خانگی در تهران است که با توجه به موقعیت منطقه  و حضور جمع کثیری از دانشجویان، این مرکز بیشتر میزبان دانشجویان رشته‌های هنر و معماری است و ضمن  تولید محصولات مختلف از جمله زیورآلات، سوزن‌دوزی، ساخت تابلوهای نقاشی و کیف و کوسن های سنتی، آموزش و توانمندسازی دختران و بانوان سرپرست خانوار نیز در آن انجام خواهدگرفت.

غفوری ادامه داد: برای داشتن شهری شهروندمدار، کسب رضایت شهروندان ضروری است و این امر زمانی محقق می شود که حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی، به‌عنوان یکی از اولویت‌ها در نظر گرفته شود و برای آن برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم.
وی افزود: زنان سرپرست خانواری که با تکیه بر توانمندی و اراده خود برای مدیریت خانواده تلاش می‌کنند موجب عزت ما هستند و تکلیف ما حمایت از آنها در عرصه‌های مختلف است.

 منطقه ۶ شهرداری تهران از شمال به بزرگراه همت از غرب به بزرگراه چمران از شرق به بزرگراه مدرس و خیابان مفتح و همچنین از جنوب به خیابان انقلاب محدود می‌شود؛ از مهمترین محله‌های واقع در این منطقه می‌توان به محله‌های جهاد، جمالزاده، سنایی، وصال، امیرآباد، یوسف آباد، بهجت آباد، کریم خان، ساعی و نظامی گنجوی اشاره کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها