دانش‌آموزان کردستانی در یازدهمین المپیاد فناوری نانو اول شدند

سنندج - ایرنا - مدیر پژوهش سرای دانش‌آموزی آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج گفت: استان‌ کردستان با ۱۳ دانش آموز برگزیده، مقام اول کشور در یازدهمین المپیاد فناوری نانو را از آن خود کرد.

فرانک زمانی‌راد روز جمعه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش دانش آموزی المپیاد علوم و فناوری نانو هر سال برای دانش آموزان پایه‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم برگزار و شرکت‌کنندگان در سه مرحله رقابت می‌کنند.

وی افزود: مرحله اول یازدهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو، شهریور سال جاری در قالب یک آزمون مجازی با سوالات تستی در سامانه آزمون باشگاه نانو برگزار شد.

مدیر پژوهش سرای دانش‌آموزی آموزش و پرورش ناحیه ۲ سنندج اضافه کرد: در مرحله دوم این المپیاد که مهر امسال در ۱۹ شهر و ۱۷ استان، در قالب آزمون تستی - تشریحی، برگزار شد، ۴۱۸ دانش آموز منتخب با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح کشور با هم به رقابت پرداختند که در نهایت ۳۰ نفر برای حضور در مرحله نهایی برگزیده شدند.

وی گفت: استان‌ کردستان با ۱۳ دانش‌آموز برگزیده، مقام اول کشور را در این مرحله از المپیاد کسب کرد و استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی، هر کدام با سه برگزیده به صورت مشترک در جایگاه بعدی قرار گرفتند.

زمانی ‌راد تاکید کرد: در این میان آموزش وپرورش ناحیه دو سنندج و پژوهش سرای دانش‌آموزی با هفت دانش‌آموز برگزیده در مرحله دوم یازدهمین المپیاد علوم و فناوری نانو مقام اول کشور و استان کردستان را به خود اختصاص داد.

وی افزود: برگزیدگان این مرحله  به صورت حضوری برای کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز به رقابت می‌پردازند ضمن اینکه صاحبان مقام‌های اول تا سوم این المپیاد از امتیاز عضویت در بنیاد ملی نخبگان و مزایای آن بهره مند می‌شوند.

استان کردستان ۳۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که در سه هزار و ۹۰۰ واحد آموزشی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =