آموزش‌های محله محور برای کنترل کرونا در مشگین‌شهر اجرایی می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل از اجرایی شدن آموزش‌های محله محور برای کنترل شیوع کرونا در مشگین‌شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو  روز جمعه در جلسه ستاد کنترل بیماری کرونا در مشگین‌شهر افزود:  آموزش چهره به چهره با استفاده از ظرفیت نیروهای مختلف اجتماعی، نهادها ، سپاه و بسیج و امام جماعت مساجد باید انجام شود.

وی توجه به فرهنگ‌سازی و تقویت این بخش با همکاری فعالان رسانه‌ای ، فضای مجازی و هنرمندان را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید با زبان هنری از عادی انگاری کرونا در بین مردم جلوگیری کنیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: رسانه‌ها و فضای مجازی بهترین ظرفیت برای فرهنگ‌سازی جهت جلوگیری از عادی شدن کرونا و انجام روش‌های پیشگیری است که باید به شیوه هنرمندانه‌ای بکارگیری شود.

بهنامجو شناسایی گروه‌های پرخطر و در معرض ابتلا را از دیگر اقدامات ضروری در این خصوص دانست و گفت: این گروه‌ها از جمله سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای از جمله سرمایه‌های انسانی ما هستند که باید همه آحاد جامعه را نسبت به این موضوع حساس کنیم.

وی با اشاره به بالا رفتن موج و گیرایی کرونا در استان گفت: مردم نسبت به موضوعات سلامت و بهداشت حساس هستند و از اقدامات تبلیغی و فرهنگی در راستای کنترل این بیماری استقبال می‌کنند.

استاندار اردبیل در ادامه با اشاره به حساسیت کنترل بیماری کرونا و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص استقرار قرارگاه مقابله با کرونا از سوی دولت ، افزود: وظیفه همه نهادها ، گروه‌ها و سازمان‌ها ، ورود به بحث مقابله و فرهنگ‌سازی جهت کنترل بیماری کرونا بوده و در این راستا باید به صورت عملیاتی وارد شویم.

وی تشریح کرد: رعایت نکات بهداشتی ، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای فعالان دستگاه‌های دولتی و نظارتی ضروری بوده و با هر گونه کوتاهی در این خصوص برخورد می‌شود.

استاندار اردبیل گفت: دستگاه‌هایی چون بنیاد شهید ، کمیته امداد و بهزیستی باید اقدامات لازم را در راستای پیشگیری از ابتلای جامعه هدف خود داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام گرفته در راستای تجهیز بیمارستان مشگین‌شهر اشاره کرد و افزود: در راستای تامین دستگاه‌های موردنیاز این بیمارستان رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با وزیر بهداشت دیدار کرده و موضوع در حال بررسی است.

بهنامجو گفت: در خصوص ماسک هیچ کمبودی در استان وجود ندارد و تنها مشکل عدم تمکن مالی برخی اقشار کم‌برخوردار است که باید با همکاری خیرین و نهادها این مشکل نیز برطرف شود.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: بزرگترین تهدید، به صفر رسیدن نگرانی مردم از خطر کروناست.

محمود عباس‌زاده مشگینی اظهارداشت: مردم باید به اندازه خطر کرونا نگران باشند و برای این منظور باید اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود.

فرماندار مشگین‌شهر هم گفت: با وجود انجام اقدامات جدی در پیشگیری از بیماری کرونا، وضعیت در این شهرستان بحرانی و سیاه است.

اکبر صمدی افزود: محدودیت‌های جدید تردد اعمال شده و اصناف متخلف پلمب شده‌اند و اکیپ‌های بازرسی مدام در حال گشت و بررسی هستند.

وی افزود ۱۶۶ پایگاه مقاومت بسیج به پایگاه سلامت تبدیل شده و در حال توجیه و آگاه‌سازی مردم هستند.

استاندار اردبیل در ادامه از بخش کرونای بیمارستان مشگین‌شهر بازدید کرده و با مراجعان و بیماران به گفت و گو نشست‌.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =