فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم: جرثقیل بزرگ برای جابجایی ماشین‌آلات سنگین نداریم

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم گفت: شهرستان خلخال فاقد جرثقیل بزرگ برای جابجایی ماشین‌آلات سنگین در زمان بروز حوادث رانندگی در راه‌های ارتباطی منطقه است.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ نجات حمزه روز جمعه در جلسه کمیته برفروبی خلخال افزود: به علت نبود این گونه امکانات جابجایی تریلی‌ها و یا وسایط نقلیه موتوری سنگین حادثه‌دیده در زمان وقوع حوادث رانندگی از میان جاده‌های اصلی ، فرعی و یا  باریک با مشکل مواجه شده و گاهی راه بر اثر وقوع حوادث رانندگی ماشین‌آلات سنگین ساعت‌ها بر روی خودروها مسدود می‌شود.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل زمستان و احتمال وقوع حوادث رانندگی واژگونی و یا برخورد خودروهای سنگین حامل بار ،مسوولان خلخال را به تامین جرثقیل سنگین برای استفاده در مواقع بروز حوادث رانندگی و قیچی کردن تریلی‌ها در راه‌های پوشیده از برف و یخ منطقه جنوب استان فراخواند.

سرهنگ حمزه مشکل تامین زنجیرچرخ و افزایش قیمت چندین برابری این وسیله کمکی تردد در راه‌های برفگیر منطقه را از جمله مشکلات رانندگان در فصول سرد سال اعلام کرد و افزود: به علت محدود بودن تعداد این وسیله در فروشگاه‌های لوازم یدکی با شروع نخستین برف زمستانی قیمت زنجیرچرخ در این شهرستان به چندین برابر قیمت معمولی در بازار افزایش یافته و رانندگان را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم همراه داشتن زنجیرچرخ را برای دارندگان خودروهای عبوری از محورهای کوهستانی ،صعب‌العبور و برفگیر این شهرستان از جمله راه‌های ارتباطی خلخال - اسالم و خلخال - پول در فصول پاییز و زمستان و حتی در زمان عادی بودن شرایط جوی را ضروری دانست و اظهارداشت: با توجه به اینکه بیشتر بارندگی‌های برف و بروز کولاک در این جاده‌ها ناگهانی و آنی اتفاق می‌افتد، آمادگی رانندگان عبوری ضرورت دارد.

او گفت: ضعف آنتن‌دهی تلفن همراه در راه‌های کوهستانی و برفگیر خلخال نیز همواره مانع از اطلاع‌رسانی بموقع از بروز حوادث رانندگی جاده‌ای ،حضور نیروهای امدادی در محل حادثه و انجام اقدامات پیش‌بیمارستانی و امدادرسانی به سرنشینان خودروهای حادثه دیده در این منطقه می‌شود.

وی اظهارداشت: پلیس راه اردبیل در مواقع ضروری و افزایش شدت ناپایداری هوا ،محدودیت دید ناشی از کولاک شدید و یا بارش‌های سنگین برف اقدام به اعمال محدودیت تردد و مسدود کردن راه‌های ارتباطی برفگیر از ۲ سمت خلخال و گیلان می‌کند.

سرهنگ حمزه ، انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی اعضای ستاد برفروبی ، خط‌کشی راه‌ها ،نصب علائم هشداردهنده ، نصب گاردریل در پرتگاه‌ها و اطلاع‌رسانی برای رانندگان عبوری از راه‌های کوهستانی و برفگیر منطقه را ضروری دانست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =