حدود ۱۹۴ هزار شهروند لرستانی از طرح آمران سلامت بهره‌مند شدند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۱۹۳ هزار و ۷۳۵ نفر از شهروندان این استان از خدمات بهداشتی و سلامت محور طرح آمران سلامت این جمعیت بهره‌مند شدند.

صارم رضایی روز جمعه به رسانه‌ها اعلام کرد: در این راستا یکهزار و ۳۴۱ مدافع سلامت جمعیت هلال احمر لرستان در ۵۷۰ پایگاه فعال به مدت ۱۰ روز با هدف کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، خدمت رسانی کردند.

وی بیان کرد: در این راستا ۵۳۰ مرد و ۸۱۱ زن جمعیت هلال احمر لرستان در ۱۱۷ خانه هلال فعال بودند و ۵۰ هزار و ۹۰۰ عدد ماسک را در قالب طرح آمران سلامت بین شهروندان توزیع کردند.

رضایی ادامه داد: همچنین داوطلبان و مدافعان سلامت جمعیت هلال احمر لرستان در قالب ۴۲۵ تیم فعال، از طریق تذکر شفاهی و آگاهسازی مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا خدمت کردند.

وی با اشاره به گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری نیز گفت: مردم لرستان همراه با مدافعان سلامت جمعیت هلال احمر ۲۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کمک‌ نقدی را در طرح آمران سلامت اهدا کرده‌اند.

طرح آمران سلامت همزمان با سراسر کشور تا پانزدهم آبان ماه اجرا شد که در این طرح بیش از ۱۳ هزار نفر از اعضای جوان و داوطلب هلال احمر در چهار هزار و ۳۰۰ پایگاه فعالیت داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =