۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 1448
کد خبر: 84100501
۰ نفر

برچسب‌ها

مناطق گردشگری بکر دغدغه مدیریت کرونا در سوادکوه

ساری – ایرنا – سرپرست فرماندار شهرستان سوادکوه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تفرجگاه‌ها را علت اصلی تداوم تعطیلی این اماکن عنوان کرد و گفت: بزرگ‌ترین دغدغه ما در برای مدیریت کرونا در شهرستان مناطق گردشگری بکر و دست نخورده است که نظارت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را سخت می‌کند.

عین الله طالبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: رعایت نشدن فاصله گذاری های اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در مکانهایی همچون بازار هفتگی، واحدهای خیازی، تفرج گاه ها و قلیان سراها باعث شد تا نسبت به بستن و پلمب این مکان ها اقدام کنیم.

وی با اعلام اینکه در قلیان سراها و قهوه خانه ها فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود، گفت: حسب دستور مصوبه ستاد مبارزه با کرونا، در گشت های مشترک نیروی انتظامی، شبکه بهداشت ، بازرسان صنعت ، معدن و تجارت، هفت واحد قلیان سرا و قهوه خانه در سطح این شهرستان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندی پلمب شده است.

سرپرست فرمانداری سوادکوه از تذکرات لازم به واحدهای خبازی در این شهرستان خبر داد و افزود: از هفته گذشته تاکنون 9 واحد خبازی در این شهرستان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی پلمب شده است.

طالبی از اداره صنعت، معدن و تجارت و شرکت غله خواست تا اعمال طرح های تشویقی سهمیه آرد را در واحدهای خبازی اعمال کنند و گفت: نیاز است نانوایی هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند سهیمه آنان قطع شود و به واحدهایی افرادی واگذا شود که پروتکل های بهداشتی را به منظور حفظ سلامت شهروندی رعایت می کنند.

وی از تعطیلی بازارهای روز هفتگی در این شهرستان خبر داد و افزود: به دلیل وضعیت قرمز کرونایی  و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی، بازار روز هفتگی در این شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است .

سرپرست فرمانداری سوادکوه یکی از مهم ترین مشکل های موجود در این شهرستان  را مناطق گردشگری بکر و دارای مجوز قانونی اعلام کرد و افزود: ایستگاه نظارت و کنترل در مبادی ورودی این مناطق با همکاری بخشداری ها، دهیاران، نیروی انتظامی، پایگاه مقاومت بسیج فعال شد تا از حضور گردشگران جلوگیری شود.

وی بیان کرد: امروز در بازدید از مناطق گردشگری بکر و دارای مجوز شاهد هیچ گونه گردشگری در سطح این مناطق نبوده ایم بنابراین با مدیریت می توانیم این شهرستان را از وضعیت قرمز کرونایی خارج کنیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان سوادکوه از عادی انگاری مردم نسبت به استفاده از ماسک در اماکن عمومی انتقاد کرد و گفت: پویش ماسک رایگان از هفته آینده در سطح این شهرستان اجرایی می شود.

طالبی در پایان با اعلام اینکه این ماسک ها از طریق خیرین و شهرداری ها تهیه شده است، گفت: پویش ما ماسک می زنیم، در سطح این شهرستان و در ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند انجام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =