حواشی انتخابات آمریکا از نشانه های افول قدرت این کشور است

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به حواشی و اعتراض ها نسبت به نتایج شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تصریح کرد: تداوم این رویه به معنای افول تدریجی قدرت این کشور استکباری است.

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه گنبدکاووس گفت: انحطاط سیاسی، مدنی و اخلاقی نتیجه استمرار اعتراض ها و درگیری ها در آمریکا است.

وی با تاکید بر اینکه نباید آینده اقتصاد و زندگی مردم ایران را به نتیجه انتخابات در آمریکا ربط داد، گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری، علاج مشکلات کشور استفاده از توان و ظرفیت های داخلی است.

امام جمعه گنبدکاووس با تشریح بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در ۱۷ ربیع الاول امسال، بیان کرد: مواضع  رهبری درباره درگیری قره باغ شفاف بود و امیدواریم مورد توجه طرفین درگیری قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، درگیری‌های نظامی نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان ششم مهر ماه گذشته در منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز شده و به‌رغم سه بار توافق در باره آتش‌بس با کمک میانجیگران بین‌المللی، این درگیری‌ها همچنان با شدت ادامه دارد.

حجت الاسلام ترابی همچنین با اشاره به گله مندی رهبری در رابطه با برخی گرانی‌ها، گفت که مسوولان باید مدیریت و نظارت بیشتری بر بازار و قیمت ها داشته باشند.

وی با گرامیداشت ۲۲ ربیع الاول، سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به قم، افزود: ایرانیان همواره عاشق اهل بیت(ع)، خدمت به آنان را برای خود افتخار می‌دانند لذا در زمان ورود این بانوی بزرگوار، بزرگان و ریش سفیدان قم با تواضع و فروتنی استقبال باشکوهی از ایشان داشتند.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین با گرامیداشت شهادت حسن تهرانی مقدم به عنوان پدر موشکی ایران، افزود: به تعبیر رهبری حاج حسن آقا هر قولی که داد به آن عمل کرد و فقدان مردان بزرگی به مانند وی برای ایران اسلامی خسارت بار است.  

شهید حسن تهرانی مقدم از فرماندهان شاخص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس بود و به عنوان پدر صنعت موشکی ایران به شمار می رود.

شهید تهرانی مقدم که ریاست سازمان جهاد خودکفایی سپاه را بر عهده داشت در سال ۱۳۹۰ در پی حادثه انفجار زاغه مهمات واقع در پادگان مدرس در شهرستان ملارد استان تهران به درجه رفیع شهادت نایل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =