تحلیلگر عرب: کوس رسوایی دموکراسی آمریکایی بلند شده است

بغداد- ایرنا- نویسنده و تحلیلگر برجسته عرب جنجال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بیانگر به صدا درآمدن کوس رسوایی دموکراسی آمریکایی دانست.

به گزارش ایرنا، «فائز حواله» نویسنده و تحلیلگر عرب در واکنش به فرایند انتخابات آمریکا گفت: به طور قطع، آنچه ما امروز از انتخابات آمریکا می بینیم در نوع خود بی سابقه است.

این تحلیلگر عرب در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «العهد» افزود: آنچه ما درخصوص انتخابات در آمریکا می گذرد، رسوایی دموکراسی مورد ادعای آمریکایی ها است؛ خصوصا با توجه به توییت هایی که «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری خواه منتشر کرد و در آن از تقلب صحبت کرد و باعث شد تا تعدادی از آنها از جانب توئیتر برچسب بخورد.

این نویسنده معتقد است که انتخابات کنونی آمریکا نه دو نامزد بلکه چهار نامزد دارد. 

حواله می گوید: دو نامزد دیگر انتخابات آمریکا که حداقل هم اکنون پیشتاز هستند، جنگ داخلی و هرج و مرج در کنار حماقت های سیاسی یا نظامی آمریکا است.
به عقیده این نویسنده عرب، انتخابات امسال ریاست جمهوری آمریکا از انتخابات چهار سال پیش متفاوت است.

این تحلیلگر عرب می گوید: در انتخابات چهار سال پیش، شرکت های چند ملیتی آمریکایی بودند که در راستای منافع خود حرف اول را می زدند که چه کسی به کاخ سفید راه پیدا کند، لذا عملا انتخابات چهارسال پیش تغییر سیاستمداران در کاخ سفید با سرمایه داران بود و به خوبی می دانیم که ترامپ سرمایه دار از دل انتخابات بیرون آمد.

فائز حواله معتقد است که ترامپ به هیچ وجه نمی خواهد نتایج انتخابات را به رسمیت شناخته یا از قدرت کنار برود.

وی می گوید: نارسایی ها و خلاء های فرایند انتخابات آمریکا بیانگر آن است که در ظاهر یک انتخابات در حال برگزاری است و همچنان اختلاف عمیقی بین شرکت های چند میلتی آمریکایی وجود دارد که کدام نامزد به کاخ سفید راه یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =