۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 84100489
۱ نفر

برچسب‌ها

توصیه هواشناسی خوزستان به رانندگان و کشاورزان

اهواز - ایرنا - مدیر کل هواشناسی خوزستان با پیش‌بینی آغاز فعالیت‌ سامانه بارشی هفته آینده در استان خوزستان به کشاورزان و رانندگان توصیه‌های لازم را صادر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه‌زاری اظهار داشت: با توجه به اینکه این بارش‌ها اولین بارش‌های پاییزی به شمار می روند و لغزندگی جاده‌ها را به دنبال دارند رانندگان به این مساله توجه کنند.
وی تاکید کرد: کشاورزان باید نسبت به برداشت محصولات پاییزی خود اقدامات لازم را انجام دهند.
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان توضیح داد: در بررسی نقشه هاپیش یابی هواشناسی از فردا تا اواخر هفته آینده جو استان تحت تاثیر سامانه های ناپایدار می باشد.
وی افزود: طی این مدت به تدریج ابرناکی، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه در نیمه شمالی و به خصوص طی اواسط تا اواخر هفته آینده رخ خواهد داد.
سبزه‌زاری توضیح داد: لازم به ذکر است که این بارش‌ها دارای الگوی پاییزی می‌باشند و به صورت منقطع و متناوب در سطح استان اثر خواهد کرد.
وی یادآود شد: طی ۲ روز آینده به علت وزش باد متوسط روی خلیج فارس، سواحل استان مواج می باشد و در مناطق آبادان و شادگان و نواحی از مرکز احتمال وقوع گرد و خاک محلی وجود دارد.
مدیر کل هواشناسی خوزستان همچنین با اشاره به وضعیت دمای استان دد ۲۴ ساعت گذشته گفت: حداکثر دمای استان در شهرستان آغاجاری با دمای ۳۴.۷ درجه سانتیگراد و حداقل دمای استان در ایذه با دمای هشت درجه سانتیگراد است دمای هوای اهواز نیز بین دمای ۱۳.۸ درجه سانتیگراد تا ۳۲.۹ درجه سانتیگراد در نوسان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =