امام جمعه شهرکرد: توانمندی‌های داخلی باید مورد توجه قرار گیرد

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: درون‌گرایی و اتکاء به توانمندی‌های داخل را از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری است و این توانمندی‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در پیام جمعه این هفته که به دلیل بحرانی بودن وضعیت شیوع ویروس کرونا، جایگزین نماز جمعه شهرکرد شد، درون‌گرایی و اتکاء به توانمندی‌های داخل را از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: نوع رفتارها نسبت به پاسخگویی به این مطالبه در کشور به ۲ دسته تقسیم می‌شود، عده‌ای به خوبی پاسخگو هستند و دسته دیگر با بی‌توجهی به این مطالبه عقب‌ماندگی بر کشور تحمیل کردند.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که به این مطالبه مقام معظم رهبری لبیک گفتند و نمونه آن را در بین جهادگران عرصه علم و دانش و شرکت‌های دانش بنیان می‌توان دید، دلخوش باشند که نه تنها جهاد آنها امروز آشکار و مشخص شده، بلکه این اقدامات منجر به خودباوری در کشور شده است و برای فعالان این عرصه عاقبت بخیری به همراه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در بخش دیگری از پیام جمعه ، با بیان اینکه دین اسلام آیینی کامل و جامع است، اظهار داشت: بر اساس آیه سه سوره مبارکه مائده، با ظهور اسلام نعمت بر بندگان الهی تمام شد و پس از آن همه افراد باید به این دین بپیوندند.

نکونام ادامه داد: این در حالی است که عده‌ای از همان ابتدا نسبت به گرویدن به اسلام خودداری و اسلام‌ستیزی را پیشه خود کردند و این رویه تاکنون نیز ادامه دارد.

وی، استکبارستیزی را از مهمترین آرمان‌های اسلام برشمرد و گفت: همین موضوع سبب شده تا اسلام‌ستیزی نیز شکل گیرد چراکه عده‌ای نمی‌توانند پیام‌های مهم دین اسلام مبنی بر عدالت و نابودی طاغوت و استکبار را درک کنند.

نکونام خاطرنشان کرد: با وجود همه کارشکنی‌ها امروز پرچم اسلام به مدد انقلاب اسلامی در سراسر جهان گسترش یافته و باید محکم و مصمم زیر این پرچم در مسیر آرمان‌های این دین کامل و جامع حرکت کنیم.

وی در ادامه به مساله استانی اشاره کرد و گفت: چهارمحال و بختیاری با اختلافات، مواضع منفعت‌طلبانه و بازی‌گری‌های سیاسی، آباد  نمی‌شود بلکه بر مشکلات آن اضافه هم می‌شود.

نکونام یادآور شد: عده‌ای از سخنان و مواضع اینجانب برداشت‌هایی نادرستی دارند، که نمونه آن را در سفر اخیر هیاتی به نمایندگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان بود.

وی ادامه داد: بنده هیچگاه بر اساس منافع گروه‌ها و جناح‌ها موضع‌گیری نکردم و مواضع و جهت‌گیری خود را بر مبنای مصلحت استان قرار داده‌ام و در خصوص سفر این هیات نیز باید بگویم که نفس این کار مطلوب و کار خوبی بوده است.

نکونام تصریح کرد: حال اینکه این سفر چه میزان کارآیی خواهد داشت به همراهی و کمک ما برمی‌گردد، که باید در استان به این هیات کمک شود و اصل کار را زیر سوال نبریم و کارگزاران استانی باید تلاش و جدیت بیشتری در این راستا به کار گیرند.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه نباید منافع استان قربانی بازی‌گری‌های سیاسی شود، تصریح کرد: اقدامات و برنامه‌های خوب را باید تمجید کرد و اشکالات را هم باید گفت تا برطرف شود و مسیر تعالی استان از این طریق هموار گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha