وال استریت ژورنال:آمریکا قصد تحریم رهبر جریان آزاد ملی لبنان را دارد

تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که دولت آمریکا قصد دارد « جبران باسیل» رهبر حزب مسیحی «جریان آزاد ملی لبنان» و داماد رئیس جمهوری این کشور را تحریم کند.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشت که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد امروز جمعه تحریم‌هایی را علیه باسیل به بهانه همکاری با جنبش حزب الله اعمال کند.

جبران باسیل وزیر سابق امور خارجه لبنان همواره از مواضع مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی در محافل منطقه ای و بین المللی حمایت کرده و به ویژه در نشست های اتحادیه عرب حاضر نبود علیه حزب الله رای دهد.

به گزارش ایرنا، باسیل تاکید دارد که حزب الله یک حزب سیاسی لبنانی است که در دولت و مجلس حضور دارد و برای دفاع از خاک و تمامیت ارضی با تروریست های تکفیری و صهیونیستی مبارزه می کند و هرگز یک گروه تروریستی نیست.

دولت ترامپ در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه حزب ‌الله این اقدام را انجام داده است و در شهریور ماه نیز دو تن از وزرای پیشین لبنان را براساس ادعای فساد و حمایت مالی از گروه حزب‌الله مورد تحریم قرار داده بود. 

وزارت خزانه داری آمریکا "یوسف فنیانوس" "علی حسن الخلیل" به ترتیب وزیران پیشین حمل و نقل و دارایی لبنان در لیست تحریم‌های آمریکا قرار داده بود. 

فنیانوس وزیر مسیحی وابسته به حزب جریان المرده به رهبری « سلیمان فرنجیه» است.

جریان المرده یکی از احزاب مسیحی لبنان است که از مقاومت و حزب الله در برابر رژیم صهیونیستی حمایت می کند.

الخلیل از شخصیت های شیعه و از نزدیکان « نبیه بری» رئیس مجلس لبنان است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha