موارد ابتلا به کرونا در آمریکا همزمان با تب داغ انتخابات رکورد شکست

تهران- ایرنا- موارد ابتلا به کووید- ۱۹ در ایالات متحده آمریکا همزمان با تب داغ انتخابات ریاست جمهوری این کشور و انتظار برای اعلام نتایج نهایی، رکورد شکست.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، بر اساس داده‌های دانشگاه جان هاپکینز آمریکا جدیدترین رکورد خود در موارد ابتلا به کووید-۱۹ را در بحبوحه اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری با ۱۲۱ هزار و ۵۴ نفر در عرض یک شبانه روز (۵ نوامبر) ثبت کرد.

روز پیش از آن (۴ نوامبر) باز هم آمریکا یک رکورد تازه را با ۱۰۲ هزار و ۸۳۱ مورد ابتلا در روز ثبت کرده بود که این رکورد دوامی پیدا نکرد و در روز ۵ نوامبر (۱۵ آبان) شکسته شد.

طبق آمار اعلام شده توسط شبکه خبری سی‌ان‌ان، بیشترین آمار مربوط به ثبت افراد مبتلا به کووید-۱۹ پس از روزهای ۴ و ۵ نوامبر به ترتیب به روزهای ۳۰ اکتبر (۹ آبان) با ۹۹ هزار و ۳۲۱ و سوم نوامبر (۱۳ آبان) روز برگزاری انتخابات با ۹۱ هزار و ۵۳۰ مورد بر می‌گردد. این درحالی است که روز ۳۱ اکتبر (۱۰ آبان) نیز ۸۹ هزار و ۱۲۶ مورد جدید در ایالات متحده آمریکا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده بودند.

درحالی که همچنان شمارش آرا در چندین ایالت آمریکا همچنان ادامه دارد، برخی از طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اعتراض به نتایج آرا در برخی از ایالت‌ها مانند میشیگان و جورجیا به مراکز شمارش آرا هجوم برده و جمعیت کثیری بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و گذاشتن ماسک در محل حضور پیدا کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =