۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84100359
۱ نفر

برچسب‌ها

تداوم حملات هوایی و زمینی ائتلاف سعودی به یمن

تهران- ایرنا- منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند؛ جنگنده- بمب‌افکن‌های ائتلاف سعودی در ساعات گذشته به بمباران مناطق مختلف یمن ادامه دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره یمن، جنگنده- بمب افکن های عربستان مناطقی در استان های الحدیده، الجوف، مأرب و مناطق مرزی نجران را در چند نوبت بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، یگان توپخانه و موشکی عربستان سعودی نیز مناطقی در شهرستان مرزی «شداء» واقع در استان صعده در شمال یمن را نیز هدف قرار دادند.

ائتلاف سعودی همچنین در ادامه نقض آتش بس الحدیده، مناطق مختلفی در این استان را هدف حملات هوایی و توپخانه قرار دادند.

در روزهای گذشته حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن افزایش یافته است و در مقابل نیز نیروهای یمنی در واکنش به این حملات مناطقی در خاک عربستان را هدف قرار دادند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =