سازمان ملل خواستار توقف فوری تخریب منازل فلسطینیان شد

تهران – ایرنا - هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل متحد در اراضی اشغالی فلسطین روز پنجشنبه از رژیم صهیونیستی خواست تا تخریب منازل مسکونی فلسطینیان را متوقف کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «ایوان هیلی» افزود:  امسال اسرائیل بزرگترین عملیات تخریب منازل و املاک فلسطینیان در اراضی اشغالی را انجام داده است.

وی گفت: ما با بزرگترین عملیات کوچ اجباری فلسطینیان طی چهار سال گذشته مواجه هستیم، به طوری که مقام های اسرائیلی اقدام به تخریب منازل مسکونی و ساختمان ها در روستای «حمصه البقیعه» در دره اردن کردند.

هماهنگ کننده موقت امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین افزود: تازه‌ترین عملیات تخریب توسط رژیم صهیونیستی در کرانه باختری مربوط به روز سه شنبه است که منطقه «حمصه البقیعة» در دره اردن به طور کامل تخریب شد. در این عملیات ۷۳ شهروند بی‌پناه از جمله ۴۱ کودک آواره شدند.

هیلی همچنین خواستار توقف فوری تخریب غیرقانونی منازل مسکونی فلسطینیان در اراضی اشغالی شد.

 در همین رابطه «استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز گفت: تخریب ها باعث نگرانی شدید ما شده است و ما از اسرائیل می خواهیم فوراً جلوی این کار را بگیرد.

پیش از این نیز اتحادیه اروپا اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی را محکوم کرده بود.

براساس اعلام سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی امسال حدود ۶۸۹ ساختمان را در کرانه باختری و قدس شرقی تخریب کرده و ۸۶۹ فلسطینی را بی خانمان کرده است.

براساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ میلادی کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک سازی های رژیم اشغالگر قدس به رغم برخی محکومیت های بین المللی و برخلاف قطعنامه های سازمان ملل، ادامه داشته و در چند سال اخیر افزایش یافته است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =