سناتور دموکرات: پیروزی بایدن در ایالت پنسیلوانیا حتمی است

لندن- ایرنا- همزمان با شمارش نفس‌گیر آرا و افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره نتیجه پنجاه ‌و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، یک سناتور ارشد حزب دموکرات مدعی شد که آرای شمارش نشده در ایالت‌ کلیدی پنسیلوانیا به حدی است که جو بایدن پیروز شود.

به گزارش ایرنا، «باب کیسی» روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با شبکه سی. ان. ‌ان پیش‌بینی کرد که بایدن با اختلاف ۱۰۰ هزار رای در پنسیلوانیا از ترامپ جلو خواهد افتاد.

وی افزود که پیروزی نامزد حزب دموکرات در این ایالت حتمی است چون آرای شمارش نشده مربوط به مناطقی است که طرفدار دموکرات‌ها هستند.

به گفته این سیاستمدار آمریکایی، بیشتر افرادی که از طریق پست در انتخابات شرکت کرده‌اند هوادار حزب دموکرات هستند و حتی در ایالت‌هایی که ترامپ پیروز شده، آرای پراکنده‌ طرفداران بایدن مشاهده می‌شود.

به گزارش سی. ان. ‌ان تا ساعت سه بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا، حدود ۳۹۶ هزار و ۳۶۴ رای پستی در ایالت پنسیلوانیا هنوز شمارش نشده است.

بر اساس آراء شمارش شده ترامپ در این ایالت پیشتاز است اما اختلاف او با بایدن پس از محاسبه آرای پستی در حال کاهش است. ترامپ بدون کسب پیروزی در پنسیلوانیا قادر به پیروزی در انتخابات نیست.

«کیسی» در ادامه گفت ‌و گو با سی. ‌ان. ‌ان عنوان کرد که دموکرات‌ها یاد گرفته‌اند باید در جای‌جای آمریکا رای جمع‌ کنند، حتی مناطقی که جمهوری‌خواهان محبوبیت دارند.

وی ترامپ را یکی از روسای جمهوری موثر در ایالت پنسیلوانیا پس از رونالد ریگان نامید که نامزد بعدی جمهوری‌خواهان سخت می‌تواند این محبوبیت را کسب کند.

شمارش آرا در ایالت‌های کلیدی پنسیلوانیا، نوادا، کارولینای شمالی و جورجیا ادامه دارد و نتایج آن تاثیری تعیین‌کننده در سرنوشت انتخابات دارد.

این در حالی است که ترامپ مدعی تقلب در انتخابات و خواستار توقف شمارش آرا در ایالت‌های باقی‌مانده شده است.  

این ادعا در داخل کشور از سوی دستگاه قضایی آمریکا و فرمانداران ایالت‌ها که جمهوری‌خواه هم هستند، اجابت نشده و شمارش آرا همچنان ادامه دارد.

به نظر می‌رسد نتایج چهار ایالت باقی مانده تا روز جمعه مشخص شود. در شمارش‌های ابتدایی تا کنون بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ترامپ با ۲۱۴ رای پیشتاز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =