بیش از ۴۱ هزار کردستانی از خدمات طرح آمران سلامت بهره‌مند شدند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: طرح آمران سلامت که از ۵ تا ۱۵ آبان اجرا شد، ۴۱ هزار و ۵۶۸ کردستانی از خدمات ۴۳۱ تیم فعال این جمعیت بهره‌مند شدند.

پیام جلالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶۷۰ مرد و ۵۵۰ زن در قالب این تیم‌ها، در ۱۰ شهرستان و در طول ۱۰ روز، متولی اجرای طرح آمران سلامت بودند و به مردم توصیه‌های لازم بهداشتی ارائه دادند.

وی با بیان اینکه این طرح با هدف ارائه توصیه‌های بهداشتی به افراد بی‌توجه به رعایت دستورالعمل‌ها و در معابر پرتردد مراکز شهرستان‌ها اجرا شد، افزود: در کنار توصیه استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شهروندان، بروشورهای آموزش پیشگیری از کرونا هم در میان آنان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به اینکه در این مدت ۱۲ هزار و ۶۰۱ عدد ماسک بین مردم توزیع شد، اضافه کرد: همزمان با حضور نیروهای این جمعیت در معابر پرتردد، خودروهای امدادی نیز نکات لازم و هشدارها را در محلات از طریق بلندگو اعلام کردند.

جلالی به فعالیت ۷۰۷ پایگاه فعال برای اجرای این طرح و توزیع ۲۲ هزار و ۹۰۵ لیتر مواد ضدعفونی کننده بین اقشار ضعیف در حاشیه شهرهای استان اشاره کرد و یادآور شد: برای اجرای طرح آمران سلامت ۱۴ میلیون ریال کمک مردمی نیز جمع‌آوری شد.

وی تاکید کرد: کنترل و مهار ویروس کرونا نیازمند توجه جدی به دستورالعمل‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیرضروری در معابر است، بنابراین امیدواریم با همکاری مردم و با فرهنگ ‌سازی، مانع از شیوع بیشتر ویروس کرونا شویم.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۶۵۴ هزار و ۹۳۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۶ هزار و ۹۸۵ نفر رسیده است.

جمعیت هلال احمر کردستان دارای ۱۷۹ تیم عملیاتی و ۸۷۳ نفر نیرو در تیم‌های تخصصی سازماندهی شده و ۱۳ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =