۸۵ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی زنجان عضو شبکه شاد هستند

زنجان - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: هم اکنون ۸۵ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی این استان عضو شبکه شاد هستند که با اقدامات انجام گرفته این رقم افزایش یافته است.

صیاد سلامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره آمار شاخص های آموزشی این مقطع در استان افزود: آموزش های تلویزیونی ۸۰ درصد، آموزش های حضوری ۵۸ درصد و  یک صدم درصد هم دسترسی به هیچ یک از ابزارهای آموزشی ندارند که این آمار مربوط به یک بازه زمانی نیستند و گزارش مربوطه بصورت مجزا در خصوص کاربران تلویزیون، شبکه شاد و زمان ارائه آموزش های حضوری استخراج شده است.

وی با اشاره به قطب بندی تولید محتوای آموزشی در چهار بخش اضافه کرد: با وجود چالش های موجود، ابتکارات خوبی از جمله تشکیل گروه های جانبی تولید محتوای مناطق در سطح استان انجام گرفته و مناطق و مدارس جهت تسهیل در ارائه خدمات، دسته‌بندی شده‌ و کلاس‌های درس و تعیین گروه های هدف، با توجه به تراکم دانش آموزی ازدیگر اقدامات بوده است.

سلامی، به تولید بسته های آموزشی متنوع، ایجاد اتاق‌های مجهز به فناوری اسمارت جهت تولید محتوای صوتی و تصویری اشاره کرد و یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش از فعالیت‌ها و خلاقیت های استان در این زمینه قدردانی کرده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر اجرای برنامه‌ها در محورهای چندگانه و آموزش معلمان در ۲  سطح، پروژه "درسخانه"  در حال انجام است که هدف ارائه درس در خانه است و برای خودآموزی پایه های مختلف ابتدایی طراحی شده است.

 معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به فرآیند تولید و توزیع محتوای آموزشی گفت: محتواها به صورت فصلی آماده شده و پس از شناسایی نحوه دسترسی دانش‌آموزان، محتواهای تولیدی را از طریق راهبران آموزشی و یا دهیاران برای دانش‌آموزان مناطق محروم ارسال می شود.

سلامی خاطرنشان کرد: مشخصات تمامی مدارس مناطق و نواحی و نحوه استفاده آنان از انواع آموزش ها در اطلس دسترسی دانش آموزان ابتدایی به اینترنت احصا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =