۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۲
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84100272
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش قیمت شوینده‌ها در بازار خودسرانه است

مشهد- ایرنا- کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تولیدکنندگان انواع شوینده‌ها موظف به رعایت قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور هستند لذا هرگونه افزایش قیمت این اقلام توسط واحدهای تولیدی، خودسرانه است.

عباس اخوان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدتی است که انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی درخواست تغییر قیمت مصوب انواع شوینده از سوی ستاد تنظیم بازار را دارد و در سایه این موضوع، گران فروشی این اقلام در بازار رخ داده است.

وی ادامه داد: شوینده‌ها در گروه یک کالایی قرار دارند و قیمت آنها توسط ستاد تنظیم بازار تعیین و تصویب می‌شود و تاکنون سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و ستاد تنظیم بازار کشور اظهارنظری در خصوص تغییر قیمت مصوب انواع شوینده‌ها نداشته‌اند لذا ملاک همان قیمت مصوب قبلی است و هرگونه افزایش قیمت از سوی تولیدکنندگان گران فروشی به حساب می‌آید.

کارشناس مسوول نظارت بر کالا و خدمات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: آخرین تاریخ تعیین قیمت مصوب از سوی ستاد تنظیم بازار کشور برای انواع شوینده‌ها مربوط به فروردین ماه امسال است و براساس آن قیمت مصوب پرمصرف ترین شوینده‌ها مانند هر بسته پودر دستی لباسشویی ۶۵ هزار و ۷۶۰ ریال و هر بسته پودر ماشینی لباسشویی ۹ هزار ریال است.

مدیر نظارت و بازرسی اصناف خراسان رضوی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از افزایش نظارت بر عرضه انواع شوینده‌ها در بازار استان خبر داد.

امیر دلداری گفت: طی بازرسی‌های انجام گرفته از بازار خراسان رضوی، تاریخ تولید انواع شوینده‌ها مربوط به گذشته و قبل از افزایش قیمت آنها توسط تولیدکنندگان است.

وی افزود: ملاک ما در بازرسی فاکتور خرید از کارخانه به اضافه سود مجاز فروشنده است که در صورت مشاهده گران فروشی در این بخش با متخلفین برخورد می‌شود.

مدیر نظارت و بازرسی بر اصناف خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر گران فروشی مواد شوینده در سطح عرضه کمتر رخ داده و این افزایش قیمت بیشتر مربوط به بخش تولید است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =