۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۶
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84100260
۰ نفر

برچسب‌ها

مراسم معارفه رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا برگزار شد

مادرید- ایرنا- مراسم معارفه «محمد مهدی احمدی» رایزن جدید فرهنگی روز پنجشنبه در محل سفارت ایران در مادرید برگزار شد.

در این مراسم، «حسن قشقاوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وجود زمینه های گسترده همکاری های فرهنگی میان ایران و اسپانیا اظهار داشت: با توجه به سابقه تمدنی و برخی اشتراکات فرهنگی، بستر بسیار خوبی برای همکاریهای متقابل در این حوزه میان طرفین وجود دارد ‌و امیدواریم با توجه به تجربیات فراوان ‌اجرایی و سوابق درخشان علمی و ‌فرهنگی‌ رایزن جدید ‌و بهره گیری ایشان از همه توان موجود، ظرفیت های کاری در این عرصه عملیاتی گردیده و موجب تعمیق و گسترش همکاریهای فرهنگی دو کشور در این حوزه گردد.

وی همچنین گفت: معرفی توانمندی های گسترده دو کشور در حوزه های فیلم و تئاتر، موسیقی و سایر زمینه های هنری در کنار گسترش زبان فارسی و اسپانیایی و همکاری های علمی و دانشگاهی باید وجهه همت رایزنی فرهنگی سفارت باشد.

در این جلسه  محمد مهدی احمدی نیز گفت بهترین راه معرفی دو کشور به مردم یکدیگر، افزایش تعامل و ارتباطات دو جانبه فرهنگی و گسترش توریسم می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد : در دوره جدید با همکاری و همفکری همکاران سفارت بتواند گام های خوبی در جهت اهداف تعیین شده به منظور توسعه و تقویت همکاری ها بردارد. 

شایان ذکر است که رایزن جدید فرهنگی در سوابق خود دبیری شورای عالی موسیقی، نایب رئیسی هیات مدیره انجمن سینمای جوان و مدیرکلی ارشاد در استان های کهکیلویه و بویر احمد، مرکزی، قم، رایزن فرهنگی در قطر و همچنین مشاور وزیر و ریاست حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دارد. وی استاد دانشگاه و نویسنده چند کتاب به زبانهای فارسی و عربی نیز می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =