۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۵
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 84100255
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ و تکرار توهم تقلب؛ او به دنبال چیست؟

تهران- ایرنا- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری خواه انتخابات 2020 که پیشتر خواستار توقف شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری شده بود، این بار و در پیامی جدید خواستار «توقف تقلب» شد.

به گزارش ایرنا، ترامپ پنجشنبه شب در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: تقلب را متوقف کنید.

وی همچنین ساعتی پیش در پیامی توئیتری نوشت: شمارش [آرا] را متوقف کنید.

ترامپ از ماه‌ها پیش مخالفت خود را با آرای پستی اعلام کرده و آن را زمینه‌ساز تقلب خواهند بود. از مدت ها پیش از برگزاری انتخابات، با مشاهده نظرسنجی هایی که اصلا به نفعش نبود، توطئه احتمال تقلب در انتخابات را کلید زد.

این در حالی است که در روزهای اخیر مقام‌های آمریکایی از جمله «کتی هابز» دستیار فرماندار ایالت آریزونا و همچنین «میشائل لینک» رئیس گروه ناظران بین‌المللی در انتخابات آمریکا بروز تقلب را رد کرده و ادعاهای ستاد ترامپ در این زمینه را بی اساس خواندند.

ترامپ مدعی « پیروزی بزرگ شده» و گفته که دموکرات ها در صدد « دزدیدن نتایج انتخابات» هستند.

در مقابل جو بایدن نامزد دموکرات هم به طرفدارانش گفته است که در خصوص پیروزی احساس خوبی دارد و بهتر است تا شمارش آخرین آرا صبر کنند.

تازه ترین آمار رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نشان می دهد، جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ پیشتاز است.

ترامپ که خود را در آستانه شکست مقابل رقیب دموکرات خود می بیند، سعی دارد با مطرح کردن ادعای تقلب در انتخابات و تکرار این ادعا، در صورت پیروزی بایدن، این نتیجه را به چالش بکشد و حتی خیابان های کشورش را صحنه آشوب و درگیری کند.

شاید به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان فروشگاه ها و مدیران بانکها در کلانشهرهای امروز از قبل از شروع انتخابات، اقدام به حصارکشی مقابل مغازه ها بانک ها کرده اند تا در صورت بروز درگیری های خیابانی، آسیب کمتری ببیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =