شناسایی ۲۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در شاهرود

شاهرود – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۲۰۰ مورد جدید ابتلا قطعی به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه مجموع آمار مبتلایان از آغاز همه گیری در زیر مجموعه این دانشگاه به سه هزار و ۲۷۶ تن رسید، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۴ تن در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری شدند و با احتساب این تعداد شمار بستری شدگان به ۲۶۰ تن رسید.

وی از فوت روزانه یک تا ۲ مورد بیماران کرونایی خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای دوره همه گیری تاکنون ۹ هزار و ۵۰۰ تن با تشخیص احتمالی ابتلا به ویروس کرونا به مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده و از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۰ تن بستری شدند.

چمن در خصوص ایمن سازی بدن در مقابل ویروس کرونا پس از ابتلا ، گفت: بر اساس مجموعه مطالعات انجام شده، متعاقب ابتلا به ویروس کرونا بدن یک ایمنی و مقاومت نسبی برای مدت پنج تا هفت ماه در برابر این ویروس ایجاد می کند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز۶۵۴ هزار و ۹۳۶ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۰۶ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۶ هزار و ۹۸۵ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =