اتحادیه اروپا تخریب منازل فلسطینیان را محکوم کرد

تهران- ایرنا- اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی را محکوم کرد.

رژیم صهیونیستی روز سه شنبه منازل مسکونی فلسطینیان در روستای خربه حمصه واقع در شمال دره اردن را تخریب کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «پیتر استانو» سخنگوی اتحادیه اروپا گفت: این تخریب گسترده بار دیگر روند اسف‌بار مصادره و تخریبی که اسرائیل از ابتدای سال تاکنون دنبال کرده را تأیید می کند.

وی تأکید کرد که این اقدام، علاوه بر تهدید به تخریب یک مدرسه فلسطینی در منطقه «رأس التین» در کرانه باختری غربی است که توسط اتحادیه اروپا تأمین اعتبار شده است.

سخنگوی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه ۵۲ مدرسه فلسطینیان با خطر تخریب مواجه است، گفت: چنین تحولاتی مانعی برای راه حل دو کشوری (فلسطینی– صهیونیستی) محسوب می شود و اتحادیه اروپا بار دیگر از اسرائیل می خواهد به تمام این تخریب ها، از جمله (تخریب) تأسیساتی که از سوی اتحادیه اروپا تأمین مالی شده است، پایان دهد؛ به ویژه اینکه در شرایط شیوع کرونا بایستی به مسائل بشردوستانه توجه داشت.

بر اساس اعلام سازمان ملل متحد، رژیم صهیونیستی امسال حدود ۶۸۹ ساختمان را در کرانه باختری و قدس شرقی تخریب کرده و ۸۶۹ فلسطینی را بی خانمان کرده است.

بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هر گونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای ۱۹۶۷ میلادی کرانه باختری غیرقانونی است.

شهرک سازی های رژیم اشغالگر قدس به رغم برخی محکومیت های بین المللی و برخلاف قطعنامه های سازمان ملل، ادامه داشته و در چند سال اخیر افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =