نورپردازی روی برج آزادی تهران در همدردی با ملت افغانستان

تهران- ایرنا- شهرداری تهران به منظور ابراز همدردی مردم ایران با ملت افغانستان و خانواده‌های جان‌باختگان حادثه تروریستی دانشگاه کابل، به اجرای نورپردازی بر روی برج آزادی با هشتگ جان-پدر-کجاستی، پرداخت.

به گزارش ایرنا، این نورپردازی(ویدیو مپینگ) از ساعت ۱۹ امشب - پنجشنبه- با حضور «عبدالغفور لیوال» سفیر افغانستان در ایران روی برج آزادی تهران اجرا شد.

اکران پرچم افغانستان و تصاویری با هشتگ  «#جان-پدر-کجاستی» بخشی از ویدیو مپینگی است که روی برج آزادی تهران به اجرا درآمد.

به گزارش ایرنا، دوشنبه گذشته سه مهاجم مسلح با ورود به دانشگاه کابل پس از انفجار بمبی شماری از دانشجویان این دانشگاه را به رگبار بستندکه در پی این حادثه مسلحانه تروریستی ۳۵ تن از دانشجویان کشته و بیش از ۴۰ تن زخمی  شدند.

مهاجمان مسلح ساعت ۱۱ روز دوشنبه وارد دانشگاه کابل شدند و ساختمان «قضایی» که به گفته برخی منابع نیروهای ایتالیایی‌ در این محل حضور داشته اند را هدف قرار دادند.

شبه نظامیان طالبان دست داشتن دراین حمله را رد کردند اما مقامات دولتی و کارشناسان امور سیاسی و نظامی، گروه طالبان را مسئول این حمله معرفی کرده اند.

پیش از این نیز «پیروز حناچی» شهردار تهران در گفت‌وگویی تلفنی با سفیر افغانستان این حمله تروریستی را محکوم و کشته شدن این افراد بی‌گناه را تسلیت گفته بود.

 همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران به اکران طرح‌های فرهنگی بر بیلبوردهای پایتخت با عنوان «#جان-پدر-کجاستی»، برای همدردی با مردم افغانستان پرداخته‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha