۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84100191
۰ نفر

برچسب‌ها

دخالت تازه انگلیس در امور داخلی بلاروس

لندن - ایرنا - وزیر امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای مداخله‌جویانه خواستار برگزاری انتخابات تازه در بلاروس شد.

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه انگلیس، "دومینیک راب" با استناد به گزارش ادعایی سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره تقلب صورت گرفته در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس عنوان کرد که انتخابات جدید باید آزاد و منصفانه برگزار شود و آن‌هایی که علیه معترضان با خشونت رفتار کردند پاسخگو باشند.

انتخابات ریاست جمهوری بلاروس ۱۹ مرداد ماه برگزار شد و تنها ساعاتی پس از رای گیری، اعلام شد "الکساندر لوکاشنکو" برای ششمین بار پیاپی با کسب ۸۰ درصد آرا رییس جمهوری شده است.

مخالفانی که هفته ها پیش از انتخابات دست به اعتراض زده بودند، با شنیدن نتایج انتخابات خشمگین شدند و به خیابان ها آمدند اعتراضاتی که تا امروز ادامه داشته است هر چند بسیاری از معترضین بازداشت شده اند.

کشورهای غربی و آمریکا برای مجازات حکومت بلاروس و شخص لوکاشنکو تحریم هایی را در مورد این کشور وضع کردند.

براساس یافته‌های ادعایی سازمان امنیت و همکاری اروپا که امروز منتشر شد، در انتخابات بلاروس تقلب صورت گرفته و مقامات این کشور مرتکب نقض گسترده و سازمان یافته حقوق بشر علیه معترضان شده‌اند.

وزیر دفاع روسیه هفته پیش در نشست مشترک مقام های ارشد وزارت دفاع روسیه و بلاروس تصریح کرد که هدف کشورهای غربی برپایی انقلاب رنگی در بلاروس و جلوگیری از همگرایی این کشور با روسیه است.

سرگئی شایگو این تحرکات را محکوم و تصریح کرد که مداخله خارجی در امور داخلی سایر کشورها غیرقابل قبول است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =