وضعیت کاشمر به لحاظ شیوع ویروس کرونا سیاه است

مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با اشاره به آمار بیماران بستری در بیمارستانها و تعداد مرگ و میر بیماران کاشمر گفت: این شهرستان در وضعیت سیاه کرونایی قرار دارد.

محمد جواد یزدانی پنج شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه علیرغم هشدارها و تذکرات، تعداد مبتلایان و بیماران بستری بیمارستان‌های کاشمر در هفته‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

به گفته او برخی شهروندان با برگزاری مراسم عروسی، ترحیم،تشییع جنازه، جشن تولد و برگزاری دورهمی‌ها کاشمر را به چنین وضعیتی تبدیل کرده ‌اند.

او ادامه داد: در برخی از مناطق شهری و بسیاری از روستاها هنوز برخی افراد ماسک استفاده نمی کنند و باور به عوارض این بیماری ندارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: به خاطر خودخواهی و سهل‌انگاری برخی از افراد و  عدم رعایت توصیه های بهداشتی، ظرفیت بیمارستانهای کاشمر از بیماران کرونایی تکمیل شده است و تعداد زیادی از پرسنل و بالاخص نیروهای کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

یزدانی افزود:با تداوم وضعیت بحرانی در کاشمر تعطیلی مدارس این شهرستان تمدید شد و با عنایت به مصوبه ستاد استانی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی آموزش‌های حضوری مدارس کاشمر از تاریخ ۱۷ آبان ۹۹ به مدت یک هفته (تا ۲۲ آبان ماه) تعطیل اعلام شد و طی این مدت همه آموزش ها به صورت غیر حضوری ارائه می شود.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

بنا به آخرین اعلام  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۶۵۴ هزار و ۹۳۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۴۰۶ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۶ هزار و ۹۸۵ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها