روحیه شهدا همواره در بین خانواده‌های آنان متبلور است

تهران - ایرنا- معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: روحیه خانواده شهدا همواره از شهیدان آنان برگرفته شده و این روحیه در هیچ کجای دنیا دیده نمی‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سعید اوحدی روز پنجشنبه با خانواده شهید امر به معروف و نهی از منکر «محمد محمدی»، خانواده شهید سلامت «دکتر محمد زارع جوشقانی» و مادر شهیدان «مصطفی، مرتضی و محمد پالیزوانی» دیدار و گفت‌ و گو کرد.

وی در دیدار با خانواده شهید «محمد محمدی» از شهدای امر به معروف و نهی از منکر، سلام مقام معظم رهبری را به خانواده معظم شهدا ابلاغ کرد و گفت: خانواده معظم شهدا با صبوری خود سرمایه عظیمی ذخیره کردند و شهدا فخر عالم هستند و بر اساس روایات متعدد خانواده خود را شفاعت خواهند کرد. شهدا برگزیدگان الهی هستند و زندگی دنیوی را رها کردند تا رضایت خداوند را حاصل کنند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان خاطراتی از شهدا افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند «کسی نمی‌داند که در کجا و در چه زمانی از دنیا می‌رود» و خداوند شهدا را انتخاب و زمان و مکان شهادت را تعیین فرموده‌اند.

اوحدی همچنین در دیدار با خانواده شهید «دکتر محمد زارع جوشقانی» رییس بیمارستان لبافی نژاد با بیان خاطراتی از شهادت شهید قاسمی از شهدا منا تصریح کرد: شهدا به اذن الهی به احوال شهادت آگاه بودند و آرزوی شهادت داشتند و شهدای سلامت نیز با جهاد و ازخودگذشتگی بی‌نظیر و مثال‌زدنی مسیر زندگی را در راستای ایثارگری و شهادت طی کردند.

وی افزود: دکتر زارع که خودشان برادر دو شهید بودند بازهم در جبهه مبارزه با ویروس کرونا حضور پیدا کردند تا در کنار بیماران باشند. این روحیه را در هیچ جای دنیا نداریم. در شرایط خاص تحریم دارو هستیم و جهادی که ایشان در عرصه سلامت کردند اهمیت بسزایی دارد و باید به خود تسلیت بگوییم که از چنین شهدایی دور هستیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقدیر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی گفت: شهدای سلامت همه هستی خود را برای درمان و آرامش مردم در طبق اخلاص گذاشتند و وقتی امروز با خانواده شهدای سلامت روبرو می‌شویم روحیه صبر و ایثارگری این شهدا در آنها متبلور شده است.

وی با اشاره به سخنان همسر شهید مدافع سلامت در این دیدار گفت: خواسته خانواده شهدای مدافع سلامت حفظ همدلی و همبستگی ملی و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی است و تحقق این خواسته قدرشناسی از ایثارگری کادر درمانی است و باید توجه کرد در این راه الگوهای ماندگاری مانند شهید زارع که برادر دو شهید دفاع مقدس است برای جامعه به یادگار مانده است که همگی باید قدردان زحمات و ایثار آنها باشیم.

 اوحدی در دیدار با خانواده شهیدان«مصطفی، مرتضی و محمد پالیزوانی» نیز گفت: خدمت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران توفیق الهی است و وجود والدین معظم شهدا نعمت و موجب برکت است و جامعه اسلامی برای همیشه قدردان این عزیزان است. مسئولان به دعای خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیازمند هستند و مسئولان وظیفه دارند از هیچ تلاشی برای خدمت به این عزیزان دریغ نورزند.

شهید محمد پالیزوانی در سال ۵٧ در منطقه سرچشمه تهران در تظاهرات علیه رژیم ستم شاهی، شهید مصطفی پالیزوانی در سال ۶٣ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله و شهید مرتضی پالیزوانی در سال ۶۵ در منطقه فکه به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.

شهید محمد همایون تنها داماد این خانواده نیز در سال ۶۵ در جزیره فاو به شهادت رسیده است.

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها با اهدای لوح تقدیر از این خانواده معظم شهدا تجلیل کرد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha