۱۸۶ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز پایانه مرزی ریمدان هزینه شده است

چابهار- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ۱۸۶ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز پایانه مرزی ریمدان هزینه شده تا بتوان کالا و مسافر را آسانتر جابجا و به تامین زیرساخت های آن کمک کرد.

به گزارش ایرنا جلال الدین قادری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید وزیر راه وشهرسازی از مرز ریمدان دشتیاری اظهارداشت: سالانه ۲۰۰ هزار تن کالا از پایانه مرزی ریمدان صادر می‌شود که در صورت افتتاح فاز نخست این پایانه این میزان به سه برابر افزایش می‌یابد .

وی افزود: پایانه مرزی ریمدان نزدیکترین گذرگاه مرزی سیستان و بلوچستان به کشور پاکستان است که با بهره‌برداری آن پیش‌بینی می‌شود سالانه یک میلیون مسافر از این پایانه تردد کند.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه  پایانه مرزی ریمدان  نوید دهنده ایجاد هزاران شغل است و نقش مهمی در توسعه اقتصادی بیش از ۴۰۰ هزار نفر را در دوسوی مرز فراهم خواهد کرد.

به گزارش ایرنا مرز ریمدان در محدوده شهرستان دشتیاری از سال ۸۷ راه‌اندازی شده و فاقد هرگونه امکانات و زیرساخت‌ها بود اما در سال ۹۵ با پیگیری‌های مسوولان و مردم با رسمی شدن این مرز برای جابجایی کالا و مسافر بین ایران و پاکستان از سوی دولت موافقت شد و هم اینک فعالیت‌های تجاری در این مرز در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =