۲هزار تخت بستری کرونا با اقدام بنیاد برکت ایجاد شده است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل بنیاد برکت گفت: ۲ هزار عدد از تخت‌های بیمارستانی کشور که اکنون برای بستری بیماران مبتلا به کرونا استفاده می شود با اقدام این نهاد در ساخت هشت بیمارستان ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی لرستان امیرحسین مدنی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مرکز اورژانس ۱۱۵ مستقر در شهرک صنعتی شماره ۲ خرم آباد افزود:‌ ساخت ۲۴۰ پروژه عمرانی در حوزه سلامت کشور با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شده است.

وی اظهار داشت: این طرح ها شامل احداث بیمارستان، مراکز بهداشتی و درمانی، پایگاه های اورژانس بین جاده ای و احداث خانه بهداشت روستایی هستند که از مجموع ۱۲ طرح بیمارستانی آن تاکنون هشت باب در کشور افتتاح شده و هم اکنون ۲ هزار تخت بیمارستانی از این مجموعه به بیماران کرونایی اختصاص یافته است. 

وی با اشاره به تلاش بنیاد برکت در راستای محرومیت زدایی ادامه داد: سال گذشته نیز ۳۵ مرکز جامع سلامت کشور با اقدام این نهاد راه‌اندازی شد و به بهره برداری رسید.

سه تفاهم نامه بین دانشگاه علوم پزشکی لرستان و بنیاد برکت شامل احداث ۳۴ مرکز بهداشتی و درمانی در سطح استان منعقد شده که تاکنون ۱۹ باب از این مراکز از جمله یک مرکز درمان بستر شبانه روزی با ۱۳ تخت بستری در رومشکان، سه باب مرکز جامع سلامت ۴۷۵ متری، ۱۱ باب اورژانس بین جاده ای ۱۱۸ متری و خانه بهداشت ۱۰۴ متری به بهره برداری رسیده و مابقی پروژه های اجرایی با پیشرفت ۴۰ درصدی در حال ساخت است.

۷۳ پایگاه اورژانس ثابت و سیار در لرستان فعال و مقرر است تا پایان برنامه ششم ۲۸ پایگاه دیگر نیز به این تعداد اضافه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =