۱۷ روستای چهارمحال و بختیاری تا پایان دولت دوازدهم آبرسانی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: آبرسانی روستایی یکی از مهمترین طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان و از مصوبات سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان و برنامه و بودجه به شمار می‌رود که در قالب آن به ۱۷ روستا تا پایان دولت دوازدهم آبرسانی می‌شود.

احمدرضا محمدی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۱۲ روستا در قالب مجتمع آبرسانی خانمیرزا و پنج روستا به صورت تک‌روستایی آبرسانی می‌شود.

وی ادامه داد: برای مجتمع آبرسانی یک مخزن یک هزار مترمکعبی، ایستگاه پمپاژ و آبگیر طرح تکمیل و عملیات لوله‌گذاری آن در حال اجرا است.

محمدی با ارزیابی مطلوب از اجرای طرح آبرسانی خانمیرزا، تصریح کرد: در قالب این طرح به طور کلی برای ۳۴ روستا آبرسانی می‌شود که در فاز نخست آن ۱۲ روستا گنجانده شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شده است.

محمدی ادامه داد: پنج روستا نیز از جمله دهنو گودرز، سرتنگ محمودی، نصیرآباد، گُلسرخ  و جغدان نیز به صورت تک‌روستایی آبرسانی می‌شود

وی افزود: طبق برنامه و قول داده شده آبرسانی به این ۱۷ روستا تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جامعه شهری و ۷۷.۸ درصد جمعیت روستایی استان در قالب ۶۱۲ روستا به آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی دارند.

به گزارش ایرنا، ۱۴ طرح اقتصاد مقاومتی با اختصاص اعتباری افزون بر هفت هزار و ۹۶ میلیارد ریال در جریان سفر سال گذشته محمدباقر نوبخت به استان چهارمحال و بختیاری به تصویب رسید 

طرح راه‌آهن مبارکه- سفیددشت– شهرکرد، تکمیل طرح خط انتقال آب محور بن به بروجن و احداث ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی برای روستاییان نیازمند استان،تکمیل جاده شهرکرد– بروجن– لردگان، تکمیل جاده شهرکرد– ناغان– بازفت، تکمیل ایلراه‌های عشایری، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی استان، آبرسانی روستایی و توسعه باغات در اراضی شیب‌دار از جمله طرح‌هایی است که در سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در این استان مصوب شده است.

چهارمحال و بختیاری دارای ۹۷۹ هزار نفر جمعیت در ۱۰ شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha