۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۱
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 84100130
۰ نفر

برچسب‌ها

تایوان: به نتیجه انتخابات آمریکا احترام می گذاریم

پکن-ایرنا-تلویزیون تایوان امروز به نقل از دفتر رهبری این جزیره گزارش کرد که تایوان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و هر تصمیمی که مردم آن کشور بگیرند، احترام می گذارد.

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه دفتر خانم «تسای اینگ ون » رهبر تایوان ، این جزیره به هر تصمیمی که توسط آمریکا گرفته شود ، احترام می گذارد.

در بیانیه این دفتر آمده است که نهادهای ذی ربط دولتی و امنیتی تایوان، روند انتخابات ایالات متحده را از نزدیک پیگیری و نظارت می کنند.

 «خاویر چانگ» از دفتر ریاست جمهوری تایوان گفت: رهبر تایوان مدت هاست که در مورد سیاست داخلی کشورهای دیگر اظهارنظر نمی کند و ما طرف هیچکسی را نمی گیریم. 

وی افزود: ما به هر نتیجه انتخابات که از طریق یک نظام قانون اساسی سالم انجام شود ، احترام می گذاریم و پس از مشخص شدن برنده این انتخابات ،  تایوان به روش مناسب تبریک خواهد گفت.

وی گفت که تسای و دولت او نظرهای خود را در مورد وضعیت بین المللی پس از انتخابات اعلام می کنند.

بنا به این گزارش ، نظرسنجی شرکت انگلیسی «YouGov» در ماه گذشته نشان می دهد که ۴۲ درصد از مردم تایوان خواستار پیروزی ترامپ برای بار دوم بوده اند ، اما این جزیره با احتیاط به دنبال واکنش مناسب به انتخابات ایالات متحده در صورت پیروزی «جو بایدن» از حزب دموکرات است.

روابط تایوان با ایالات متحده در دوره ریاست جمهوری ترامپ ، در بهترین شرایط بیش از چهار دهه گذشته بوده است . آمریکا در این مدت دستکم ۱۰ معامله تسلیحاتی را با تایوان تصویب کرده و بسیاری از مقام های ارشد آن کشور به تایوان سفر کرده اند.

برخی از سیاستمداران حزب مخالف ناسیونالیست تایوان، از خانم تسای و دولت او برای جانبداری از ترامپ انتقاد کرده و آنها را به تقویت روابط با رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با سرزمین اصلی چین متهم کرده اند.

پس از انتخاب تسای به عنوان رهبر تایوان در سال ۲۰۱۶ میلادی و خودداری وی از پذیرفتن اصل یک چین ، پکن مبادلات رسمی خود را با تایپه به حالت تعلیق درآورد.

حزب ناسیونالیست تایوان پیش بینی کرده است که بایدن تایوان را در موقعیتی ضعیف تر قرار دهد زیرا ممکن است رویکرد نرم تری نسبت به ترامپ در برخورد با چین در پیش گیرد ، اما «بازونگ هو» ، استاد علوم سیاسی دانشگاه ملی تایوان گفت: اگر بایدن به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود ، بعید به نظر می رسد سیاست ایالات متحده در قبال تایوان را چندان تغییر دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =