تعطیلی مدارس۲۳ شهرستان خراسان رضوی بر اثر کرونا تمدید شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مدارس شهرستان مشهد و ۲۲ شهرستان دیگر این استان که دارای وضعیت قرمز ناشی از شیوع کرونا هستند از۱۷ تا ۲۲ آبان ماه برای مدت یک هفته دیگر تعطیل است.

قاسمعلی خدابنده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با مصوبه ستاد استانی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش های حضوری مدارس شهرستان‌های مشهد، نیشابور، سبزوار، کاشمر، گناباد، تربت‌حیدریه، درگز، خلیل آباد، بردسکن، تربت‌جام، کوهسرخ، زبرخان، ششتمد، بینالود، قوچان، زاوه، مه ولات، سرخس، کلات،بجستان، خواف، چناران و صالح آباد از هفدهم تا بیست و دوم آبان ماه تعطیل خواهد بود.

وی ادامه داد: در این مدت آموزش این مدارس به صورت غیر حضوری و از طریق شبکه شاد انجام خواهد شد.

هفته گذشته نیز مدارس ۲۲ شهرستان  استان و هفته قبل از آن نیز مدارس هشت شهرستان تربت‌حیدریه، سبزوار، گناباد، کاشمر، نیشابور، درگز، خلیل‌آباد و چناران در خراسان رضوی به دلیل گسترش کرونا تعطیل شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی مدارس با پیشنهاد ستادهای شهرستانی و تایید ستاد استانی مقابله با کرونا یا به صلاحدید و تصویب ستاد استانی انجام می‌شود.

خدابنده افزود: وضعیت مدارس از سوی روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستانها به ستاد شهرستانی و از آنجا به ستاد استانی مقابله با کرونا ارائه و بر این اساس در خصوص نحوه فعالیت مدارس تصمیم‌گیری می‌شود.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش‌آموز است که معادل حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =