۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۵
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84100076
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای گیلان بین ۵ تا ۱۲ درجه کاهش می یابد

رشت_ ایرنا_معاون توسعه و سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از روز شنبه بتدریج با نفوذ و تقویت سامانه بارشی و سرد ،شاهد کاهش دما به طور متوسط بین ۵ تا ۱۲ درجه سانتی گراد تا یکشنبه در استان خواهیم بود.

شبنم هادی نژاد غروب پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده وجود جریانات کم و بیش ناپایدار در منطقه است؛  بر این اساس طی ۴۸ ساعت آینده به طور معمول  ابرناکی،  بعضی نقاط بارندگی پراکنده و احتمال رعد و برق در آسمان  استان پیش‌بینی می‌شود

وی اظهار کرد: به تدریج از روز شنبه با نفوذ و تقویت سامانه بارشی و سرد ، ضمن ابرناکی ، مه آلود شدن  هوا،  کاهش دما به طور محسوس بین ۵ تا ۱۲ درجه،  بارندگی و وزش باد( گاهی شدید و خیلی شدید ) ، رعد و برق ،احتمال تگرگ و در ارتفاعات بالای ۲ هزار متر احتمال بارش برف تا روز یکشنبه پیش بینی می شود .

وی اضافه کرد: براساس نقشه های هواشناسی آسمان استان برای روز جمعه کمی تا نیمه ابری و  مه صبحگاهی،  گاهی افزایش ابر و وزش باد و احتمال بارندگی پراکنده و برای روز شنبه آسمانی نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، کاهش دما به تدریج بارندگی و وزش باد( گاهی شدید و خیلی شدید) به ویژه بعد از ظهر و شب و رعد و برق خواهد بود.

هادی نژاد ادامه داد: روز یکشنبه نیز آسمانی ابری و مه آلود ، کاهش نسبی دما ، بارندگی و وزش باد ( گاهی شدید). ، احتمال رعد و برق ، ارتفاعات بالای دو هزار متر بارش برف و بتدریج از سمت غرب استان با کاهش ناپایداری و کاهش ابر در استان مورد انتظار است.

وی بیشینه و کمینه دمای استان را طی شبانه روز گذشته در استان را برای منجیل و رشت با ۲۴ درجه و دیلمان هفت درجه سانتی گراد عنوان کرد.

هادی نژاد گفت: دمای شهر رشت نیز بین ۱۶ تا ۲۴ درجه سانتی گراد در نوسان بوده است.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت:  همچنین طی فعالیت این سامانه بارشی؛ آبگرفتگی،  بالا آمدن آب رودخانه ها  سیلابی شدن مسیل ها،  لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید افقی ، خسارت به سازه ها ، لغزش و رانش زمین و اصابت صاعقه دور از انتظار نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =