۲۷۵۰ هکتار پایاب سد سهند برای کشت بهاره آماده می‌شود

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود گفت: برای ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار پایاب سد سهند در حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است تا برای کشت بهار ۱۴۰۰ آماده شود .

امین امینیان روز پنجشنبه در جلسه کمیته راهبری سد سهند از تخصیص سه میلیارد تومان برای خرید پمپ های فاز یک شبکه پایاب سد سهند خبر داد و از صاحبان زمین های واقع شده در این فاز خواست با مجری طرح همکاری کنند تا این پروژه به اتمام برسد.
وی از بانک کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی نیز خواست نسبت به عمل به تعهدات مالی خود اقدام نمایند.
امینیان از تامین ۱۵ میلیارد تومان اعتبار پست برق ۶۳ کیلوواتی سد سهند خبر داد و گفت: این پست برق نیز تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.
فرماندار هشترود با بیان اینکه تکمیل چرخه تولید محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی در پایاب این سد به اشتغال و رونق اقتصاد منطقه کمک می‌کند، گفت: پایاب سد سهند به لحاظ اقتصادی و تولید محصولات کشاورزی دارای اهمیت بسیار برای منطقه است که با تکمیل این پایاب، برای ۲۷۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی می‌شود.
 در حال حاضر ۸۶۰ هکتار پایاب فاز یک سد سهند با هزینه هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تحویل جهاد کشاورزی شده و ۱۴۰ هکتار باقی مانده نیز بزودی تکمیل خواهد شد.

سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.  
اراضی طرح و توسعه شبکه پایاب سد سهند هشترود در قالب پنج واحد عمرانی به وسعت ۷۵۰۰ هکتار در دو طرف جاده هشترود - مراغه و در مجاورت رودخانه قرانقو واقع شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها