رییس‌ کل دادگستری استان کردستان منصوب شد

سنندج‌ - ایرنا  - حجت‌الاسلام سید حسین حسینی طی حکمی از سوی رییس قوه قضاییه به ‌عنوان رییس کل دادگستری استان کردستان منصوب شد.

به گزارش ایرنا رییس کل جدید دادگستری در آیین تودیع معارفه خود گفت: در شرایط کنونی کشور رسالت خطیری در دادگستری برعهده داریم تحول در قوه قضاییه یک اقدام سه ضلعی است که شامل محوریت مردم و قوه قضاییه در کنار ۲ قوه دیگر می‌شود.

حجت‌الاسلام حسینی افزود: دادرسی عادلانه، احیای حقوق خصوصی و عامه در بستر مناسب و در شان نظام جمهوری اسلامی و حفظ کرامت مردم و همکاران دستگاه قضایی از اموری است که باید مورد توجه بوده و اعتماد عمومی را در پی داشته باشد و موجب احقاق حق شود.

وی تاکید کرد: دادرسی الکترونیکی، ابلاغ الکترونیکی، گسترش دفاتر خدمات قضایی، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها رسیدگی به حقوق عامه از جمله تجاوزات به اراضی ملی از اموری است که در کردستان هم پیگیری می‌کنیم.

رییس کل دادگستری کردستان با اشاره به اینکه مبارزه با فساد بدون هیچ اغماضی اما با لحاظ تعامل و رعایت اهداف دیگر نظام مورد تاکید قرار دارد و در استان هم اجرایی می‌شود اضافه کرد: حفظ کرامت و شان مردم در شرایطی که با وجود مشکلات اقتصادی شدید نظام را همراهی می‌کنند اهمیت خاصی دارد و باید به این مردم احترام گذاشت.

در این آیین حجت‌الاسلام سید حسین حسینی به عنوان رییس کل جدید دادگستری کردستان معرفی و از خدمات محمدرضا مترقب تقدیر شد. محمدرضا مترقب از ۱۱ مهر سال ۹۷ عهده‌دار این مسوولیت بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =