مصر از انتقال تروریست‌ها در سوریه به سایر نقاط جهان ابراز نگرانی کرد

تهران - ایرنا - « سامح شکری » وزیر امور خارجه مصر با تاکید بر ضرورت دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه و مقابله با گروه های تروریستی در آن کشور نسبت به خطر انتقال تروریست ها از آنجا به سایر مناطق جهان هشدار داد.

به گزارش ایرنا، «احمد حافظ» سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی «الیوم السابع» اظهار داشت که  «سامح شکری» وزیر امور خارجه این کشور امروز (پنجشنبه) در قاهره با «گیر پدرسون» نماینده سازمان ملل در امور سوریه دیدار و گفت وگو کرد. 

وی افزود:  در این دیدار، وزیر امور خارجه مصر، از  تلاش‌های انجام شده برای یافتن راه حل سیاسی جهت حل بحران سوریه تقدیر  و موضع ثابت کشورش درباره بحران سوریه را بیان کرد.  

شکری با اشاره به تلاش‌ها و تماس‌های مداوم مصر در دوره گذشته با طرف‌های مختلف ذیربط، گفت: موضع مصر بر اساس حل و فصل سیاسی بحران سوریه مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت به گونه‌ای که وحدت سوریه و استقلال سیاسی آن حفظ شود، است. 

سخنگوی وزارت امور خارجه مصر اضافه کرد که وزیر امور خارجه این کشور با تاکید بر اهمیت تلاش برای فعال کردن همه راه حل‌های سیاسی مرتبط با بحران سوریه گفت:  مصر هرگونه تغییر جمعیتی اجباری که در سوریه اتفاق می‌افتد را نمی‌پذیرد و انجام اقدامات سیاسی برای مقابله قاطع و موثر با سازمان‌های تروریستی مسلح به ویژه انتقال جنگجویان افراطی از سوریه به سایر مناطق درگیری که با هدف ملتهب کردن درگیری‌ها به منظور تامین اهداف و برنامه حامیان این گروه‌های تروریستی انجام می شود را ضروری می‌داند.   

به گفته حافظ، نماینده سازمان ملل در امور سوریه،  «شکری» را در جریان دیدگاه‌ها و اقدامات مختلف انجام شده درباره سوریه قرار داد و از نقش متعادل مصر در قبال سوریه قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود در این زمینه هماهنگی با قاهره ادامه یابد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =