فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مناطق مرزی اصلاندوز مغان بازدید کرد

اردبیل - ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه از مناطق مرزی شهرستان اصلاندوزمغان بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت این مناطق قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر حسین سلامی در این بازدید تاکید کرد:‌ امنیت پایدار خط قرمز ماست و هرگونه ناامنی و تهدید در مرزها که موجب آسیب به امنیت و آرامش روانی مردم عزیزمان باشد پذیرفته شدنی نیست.

وی بیان کرد : تقویت تمهیدات دفاعی - امنیتی متناسب با وضعیت مناطق پیرامونی، مراقبت هوشمندانه و حضور هوشیارانه یگان‌های مستقر در مناطق مرزی مجاور محل درگیری‌های اخیر مورد تاکید است.

سردار سلامی با سپاس و قدردانی از مجاهدت ها و آمادگی‌های رزمندگان اسلام و  مرزداران غیور و غیرتمند برای دفاع از مرزها در این منطقه حساس ، تغییرناپذیری مرزهای بین‌المللی را امری مهم توصیف و با تاکید بر ضرورت اهتمام طرف‌های درگیر در مناقشه قره‌باغ از بروز هرگونه تهدید علیه مرزهای جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در عین حال تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم برای برخورد قاطع و بموقع با هر نوع تهدید و یا تعرض مرزی علیه ایران اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه ملت عظیم‌الشان ایران سختی‌ها را تحمل کردند، افزود: امروز به‌ برکت نشستن باورهایمان، مردم توانسته‌اند محکم و استوار در مقابل تهدیدها و توطئه‌های دشمنان بایستند.

سرلشکر سلامی تشریح ‌کرد: سپاه و بسیج خادم ملت ایران از جمله مردمان فهیم ،مومن و انقلابی دشت زیبا و حاصلخیز مغان است و برای رونق بیشتر این منطقه ، آماده هر نوع کمک و نقش‌پذیری هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان سفر به مناطق مرزی استان اردبیل از تاسیسات سد مرزی میل مغان بر روی رود ارس و پایاب این سد بازدید کرده و وضعیت منطقه را با توجه به نزدیکی به مناطق درگیری بین ارتش آذربایجان و ارمنستان در آن‌سوی ارس مورد بررسی قرار داد.

سردار سلامی همچنین با نیروهای نظامی و مرزبانان مستقر در نقاط مرزی اصلاندوز مغان دیدار کرده و در نشستی با مسوولان و فرماندهان نظامی منطقه در باره اوضاع منطقه و تحولات آنسوی مرز بحث و تبادل نظر کرد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین از ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان‌های اصلاندوز و پارس‌آباد مغان بازدید کرد.

درگیری‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان از حدود ۴۰ روز پیش در مناطق نزدیک به شهرستان‌های اصلاندوز و خداآفرین آغاز شده است.

ارتش آذربایجان در جریان درگیری‌ها با ارامنه شهرهای اشغالی جبرییل ، فضولی ، قبادلی و زنگیلان را در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران از ارامنه بازپس گرفت.

در پی تحرکات نظامی در منطقه، نیروهای نظامی ارتش و سپاه در مناطق مرزی اصلاندوز و خداآفرین مستقر شده و بر امنیت مرز نظارت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =