هفت نفر براثر ابتلا به بیماری کرونا در قم جان باختند

قم-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از جان باختن هفت نفر از بیماران کرونایی این استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش عصر پنجشنبه دانشگاه علوم  پزشکی قم، محمدرضا قدیر افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ بیمار احتمالی و مشکوک به کرونا در اورژانس مراکز درمانی قم بستری شدند.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۷۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: ۵۱ نفر از بیماران بستری در بیمارستان‌های قم در ۲۴ ساعت گذشته با بهبودی کامل مرخص شدند.

قدیر عنوان کرد: در حال حاضر ۵۸۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری هستند که حال ۱۳۸ نفر از آنها وخیم است.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =