پهلوگیری ۲ فروند کشتی حامل ۱۴۷هزار تن ذرت در بندر امام

اهواز- ایرنا - مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: ۲ فروند کشتی حامل ۱۴۸هزار تن ذرت دانه‌ای وارداتی روز پنجشنبه در بندر امام پهلو گرفت.

حمید بدوی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگارایرنا افزود:محموله این ۲ کشتی اقیانوس پیما به صورت یکسره در حال انتقال به وسیله کامیون و تریلر به مناطق مختلف کشور است.
وی با بیان اینکه واردات و تخلیه نهاده‌های دامی و طیور در بندر امام طبق برنامه ادامه دارد افزود: روز گذشته نیز یک فروند کشتی با وزن ۷۶ هزار تن ذرت در امام پهلو گرفت و محموله آن تخلیه شد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان افزود: یک فروند کشتی دیگر نیز که حامل ۶۴هزار تن سویا است در روزهای آینده در بندر پهلو می‌گیرد و سپس با ناوگان جاده‌ای به صورت یکسره به مناطق مختف کشور حمل می‌شود.
شرکت پشتیبانی امور دام متولی واردات نهاده های دامی و طیور شامل جو ، ذرت دانه‌ای کنجاله و سویا است.

هفته‌های اخیر با ایجاد جو روانی در بازار و افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کمبود آن ، قیمت برخی کالاهای اساسی شامل مرغ و تخم مرغ ، گوشت قرمز و روغن روندی افزایشی به خود گرفت.
بنابر اعلام اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از ابتدای سال جاری تاکنون ١۵٧ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر امام پهلو گرفتند و هشت میلیون و ٧٣٣ هزار تن انواع کالای اساسی از جمله گندم، ذرت، دانه روغنی، کنجاله، روغن خوراکی، برنج و شکر تخلیه شده و تاکنون هشت میلیون و ۵۴٩ هزار تن کالای اساسی نقاط مختلف کشور ارسال شده است.
برهمین اساس ٢ میلیون و ٨٩٠هزار انواع کالای اساسی در انبارهای این بندر نگهداری می‌شود که به تدریج پس از طی تشریفات اداری لازم ترخیص می شود.
پارسال حدود ۱۴.۵میلیون تن انواع کالاهای اساسی از طریق بندر امام و به صورت فله تخلیه و ترخیص شده است.
بندر امام واقع در خور موسی دومین بندرعملیاتی جمهوری اسلامی ایران پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =