گنجایش پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان سجادیه تربت‌جام تکمیل شد

مشهد- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: در پی بی توجهی مردم به رعایت پروتکلهای بهداشتی، گنجایش پذیرش بیمار در بخش عفونی بیمارستان سجادیه این شهر واقع در جنوب شرق خراسان رضوی صد در صد تکمیل شده است.

دکتر محمدرضا افکار روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: شرایط کرونایی تربت‌جام بحرانی است و از وضع هشدار هم عبور کرده است و اگر مردم این شهرستان نکات بهداشتی را رعایت نکنند در روزهای آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: با تکمیل گنجایش بیمارستان سجادیه از بیماران مبتلا به ویروس کرونا هم اکنون هیچ تخت خالی در این مرکز درمانی وجود ندارد و بسیاری از کادر درمانی شهرستان تربت‌جام  فقط درگیر رسیدگی به بیماران کرونایی هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام اظهار کرد: با هدف کاهش و قطع زنجیره این ویروس همه گیر، تعطیلی مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی به مدت یک هفته دیگر تمدید و فعالیت تمامی تالارها و باشگاههای ورزشی در تربت جام تا اطلاع بعدی ممنوع شد.

به گفته افکار، به دفعات دیده شده شهروندان تربت‌جامی در منازل خود مراسم  عروسی و عزا برگزار می‌کنند که این اقدام نقش بسزایی در گسترش بیماری کووید ۱۹ داشته است.

وی افزود: از این پس در صورت برپایی هرگونه مراسم و تجمع در تربت‌جام، مطابق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا با متولیان برگزاری آن به صورت قانونی برخورد و درصورت افزایش بیماران مبتلا محدودیت های جدیدی در این شهرستان اعمال خواهد شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این شهرستان تاکنون ۲۲ هزار و ۸۰ بیمار قطعی مبتلا به این ویروس در این شهرستان شناسایی شده و ۱۹۰ تن هم بر اثر کرونا در این منطقه جان خود را از دست داده‌اند.

افکار  افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر در بخش کرونای بیمارستان سجادیه تربت‌جام بستری شده و در حال حاضر ۷۱ بیمار کووید ۱۹ در این مرکز درمانی تحت درمان هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام از مردم خواست با استفاده از ماسک، شستن مکرر و دقیق دستها، حضور نیافتن در تجمعات و اماکن شلوغ و خودداری از تماس با افرادی که سرفه و عطسه می‌کنند، سرایت ویروس کرونا را به حداقل برسانند.

شهرستان تربت جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =