پلیس امنیت اقتصادی ناجا: ۸۸۱ میلیارد ریال کالای احتکارشده کشف شد

تهران - ایرنا- رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای سومین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با احتکار کالا و دستگیری ۱۳۸ محتکر و کشف ۸۸۱ میلیارد ریال کالای احتکاری در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار "محمدرضا مقیمی" روز پنجشنبه اظهار داشت: در شرایط خاص جامعه که سودجویان و محتکران شرایط عرضه و تقاضای بازار را به هم می ریزند و از طریق افزایش قیمت‌ها، دسترسی مردم به کالاهای اساسی و ارزاق عمومی زندگی را سخت می کنند، پلیس امنیت اقتصادی برای مقابله و مبارزه با گرانفروشی و احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه، سومین مرحله طرح سراسری تشدید مبارزه با احتکار کالاهای اساسی را به مدت ۷۲ ساعت در نیمه اول آبان ماه ۹۹ در سراسر کشور اجرا کرد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با مطالعات و تحقیقات از قبل انجام شده نسبت به بررسی اسنادی مبدأ و مقصد کالاها و شناسایی مراکز پخش و توزیع و نگهداری کالاهای اساسی و ارزاق عمومی مردم اقدام و پس از هماهنگی های قضائی از این مراکز بازدید کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: در بازدید از انبارها و مراکز نگهداری کالاهای اساسی و ارزاق عمومی انبارهای متخلف شناسایی و مقدار شش هزار و ۵۳۶ تن انواع کالای اساسی و ارزاق عمومی از قبیل آرد، برنج، انواع حبوبات و روغن خوراکی به همراه یک میلیون و ۳۵۶ عدد انواع دارو و انواع لوازم یدکی خودرو کشف و انبارهای مذکور پلمپ شد.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه را بیش از ۸۸۱ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این رابطه ۱۳۸ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ضمن قدردانی از مردم و صنوف مختلف در همکاری با پلیس از هموطنان و اصناف مختلف خواست برای دستیابی و حفظ امنیت و ثبات اقتصادی و اقتصاد پویا، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =