استاندار : درآمدهای مالیاتی مازندران محقق شد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت : درآمدهای مالیاتی که برای هشت ماهه سال جاری استان پیش بینی شده بود، محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران پیش‌بینی درآمدهای استان را در سال جاری  ۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومانی اعلام کرد که برنامه هشت ماهه آن محقق شده است.
وی افزود : با توجه به لایحه بودجه ۱۴۰۰، در هفته‌های آینده جلسه‌ای با مجمع نمایندگان استان خواهیم داشت تا از ظرفیت نمایندگان هم در کمیسیون تلفیق و هم در مجلس در این راستا بهره گیری کنیم.

استاندار مازندران با بیان این که پیشنهادهای مشخصی را دستگاه‌های مختلف ارائه دادند، خاطرنشان کرد : اعتقاد ما این است که می‌توانیم با چانه‌زنی که دستگاه‌های اجرایی با وزارت‌خانه‌ها دارند، علیرغم شرایط سخت بودجه ای ؛ برای برخی اولویت‌های استان مثل جمع‌آوری آب‌های سطحی، پسماند و پروژه‌های بزرگ استانی که وضعیت اعتباری و بودجه‌ای خوبی ندارند و نیاز است یا با مشارکت بخش خصوصی یا در قالب سرمایه‌گذاری‌های مشترکی که انجام می‌شود، تسریع یابند، با عنایت به وضعیت دولت، سهم بیشتری را در بودجه به دست آوریم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این که در بحث درآمدها، پیش‌بینی ۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومانی داریم که بخشی مالیات مستقیم است و بخشی درآمدهای مالیاتی که شامل درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم است، اظهار نمود: خوشبختانه در هشت ماه گذشته انتظاراتی که برای کسب درآمد داشتیم، تأمین شده است و برخی دستگاه‌های اجرایی که درآمدهای خاص دارند برای افزایش درآمدها باید تلاششان بیشتر شود. 

او خاطرنشان کرد: در حوزه مالیاتی با همه مشکلاتی که واحدهای تولیدی ما داشتند در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛ به برخی واحدها نیز تخفیف داده شد یا با تقسیط مالیات موافقت شد، لیکن مجموعا به حد انتظار خود رسیدیم.

حسین زادگان در خصوص پرونده های بوم‌گردی گفت : براساس پیشنهاد جدید استانی که مورد تایید نیز قرار گرفت در حریم روستاها با ضوابط و مصالح مشخص امکان ایجاد بومگردی در گردشگری روستایی به وجود آید.

نماینده عالی دولت در مازندران اعتبار مصوب سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر مردادماه سال جاری به این استان را حدود  ۷۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : تاکنون ۵۲۰ میلیارد تومان از این اعتبار برای اجرای پروژه های حوزه های مختلف فاضلاب، پسماند، ورزشی و غیره  ابلاغ شد.
حسین زادگان اظهارداشت : پیگیری برای تحقق مابقی اعتبار برای تکمیل پروژه های عمرانی ادامه خواهد داشت.
براساس گزارش اداره کل اقتصاد و دارایی استان مازندران از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه  حدود ۱۵ هزار و ۴۶ میلیارد ریال از درآمدهای عمومی  استان محقق شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل درآمدهای عمومی استان حدود ۹.۶ درصد بیشتر از تعهد هفت ماهه قانون بودجه سال جاری بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =