سرقت‌های خرد در استان اصفهان افزایش یافت

کاشان- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: سرقت های خرد از ابتدای سال‌جاری تا کنون در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

علی اصفهانی روز پنجشنبه در آیین معارفه دادستان جدید آران و بیدگل بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، شاهد افزایش سرقت‌های خرد بودیم و موارد دیگر از جمله ایراد ضرب، توهین و تصادف هم در رده‌های بعدی وقوع جرایم در استان اصفهان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه امسال سرقت‌های کلان و مسلحانه نداشتیم، اظهار داشت: دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی و بسیج، تشکیل گشت‌های محله‌محور و رضویون برای برخورد با جرایم مشهود در دستور کار قرار داد تا میزان آن را به حداقل برساند.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان همچنین به افزایش جرم‌های اینترنتی اشاره کرد و گفت: خود مردم در درجه نخست باید آگاهی خود را برای ورود به فضای مجازی افزایش دهند و البته مجموعه دستگاه قضایی و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) نیز آمادگی رسیدگی به شکایت‌های مردمی در این رابطه را دارد.

به گزارش ایرنا، مرتضی باصریان در ادامه این آیین بر اساس حکمی از سوی رئیس قوه قضاییه به سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آران و بیدگل معارفه و از خدمات سید محمد جوادی که پیش‌تر این مسئولیت را برعهده داشت، قدردانی شد.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =