۳۶۱ بیمار کرونایی جدید در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس نتایج آزمایشگاهی در شبانه روز اخیر،۳۶۱ مورد ابتلای جدید به کرونا در این استان شناسایی شد.

دکتر سید «محمد جمالیان» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شمار مبتلایان به ویروس کرونا از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان مرکزی به ۲۵ هزار و ۳۹۲ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: از مجموع موارد جدید شناسایی شده کرونا استان در ۲۴ ساعت اخیر، ۶۴ نفر به دلیل وخامت حال و شرایط بالینی دشوار در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و مراحل مراقبت و  خدمات تخصصی درمانی دریافت می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: ۲۹۷ بیماران جدیدکرونایی استان نیز به صورت سرپایی خدمات دریافت کرده‌اند و تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی باید در منزل قرنطینه باشند.

دکتر جمالیان عنوان کرد: در شبانه روز اخیر ۱۵ نفر در این استان جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اندو شمار فوت شده‌های کرونایی استان به ۹۴۷ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ۲۴ ساعت گذشته، هشت هزار و ۷۷۲ مبتلای جدید و ۴۰۶ فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران به ثبت رسیده است.

و آمار کلی این بیماری تاکنون به ۶۵۴ هزار و ۹۳۶ نفر و جان باختگان ناشی از آن به  ۳۶ هزار و ۹۸۵ نفر رسیده است.

استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =