مادورو: ما در انتخابات آمریکا دخالت نمی‌کنیم و دخالت آمریکا را هم نمی پذیریم

تهران - ایرنا - نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا با رد هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورها گفت، امروز که آمریکا درگیر مشکلات انتخابات ریاست جمهوری است، ما دخالت نمی‌کنیم و توقع همین رفتار را از دولت آمریکا در انتخابات پارلمانی ششم دسامبر (۱۶ آذر) داریم.

به گزارش پنج شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا در سخنرانی تلویزیونی با اشاره به روزهای پر هرج و مرج انتخاباتی آمریکا با یادآوری این مطلب که مشکلات کشورها به خود آن ها مربوط می‌شود و نه هیچ عامل خارجی گفت: ما دخالت نمیکنیم، من دخالت نمیکنم، آمریکا اکنون با مشکلات خود دست و پنجه نرم می‌کند.

مادورو با رد هر گونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورها، رفتار متقابل و عدم مداخله آمریکا در انتخابات پارلمانی ششم دسامبر (۱۶ آذر ماه) را خواستار شد.

رئیس دولت بولیواری در ادامه خاطر نشان کرد: ما اینکه آمریکا می‌گوید در فلان کشور انتخاباتش را به رسمیت نمی‌شناسم و می‌خواهند درس دموکراسی به مردم جهان بدهند را قبول نداریم. مادورو همچنین گفت: همانطور که امروز آمریکا مشغول حل و فصل مسئله انتخاباتش است، ونزوئلایی ها نیز راهکار فائق آمدن بر مشکلات داخلیشان را همزمان با حفظ آرامش می‌دانند.  

در حالی که ونزوئلا در دوره حضور «دونالد ترامپ» در سمت ریاست جمهوری آمریکا، زیان‌های بی‌شمار و در برخی موارد جبران‌ناپذیری را متحمل شده است، با این حال رئیس‌جمهوری این کشور آمریکای جنوبی پیشتر اعلام کرد، ونزوئلا تفاوتی میان ترامپ و جو بایدن، نامزد دموکرات قائل نیست.

دشمنی و عداوت آشکار واشنگتن با کاراکاس به اندازه ای مشهود است که دولت ترامپ از اعمال هیچ یک از سیاست‌های مشهور و البته منفور خود از جمله تحریم، مداخله، تحریک اختلافات، برقراری حکومت‌های دست نشانده و یارکشی در برابر دولت‌های مغضوب، علیه دولت ونزوئلا مضایقه نکرده است.

مادورو به عنوان عالیترین مقام سیاسی دولت ونزوئلا که از دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری در این کشور پیامدها و تبعات سنگینی را متحمل شده در تلاش است تا از تکرار این دست توطئه ها علیه کشورش که موجب به مخاطره افتادن ثبات آن به عنوان اصلی ترین رکن حاکم بر هر نظام سیاسی می‌شود، جلوگیری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =