استاندار گیلان: ایثار جامعه پزشکی در مدیریت کرونا فراموش نشدنیست

رشت- ایرنا- استاندار گیلان با بیان این که ایثار جامعه پزشکی در مدیریت کرونا فراموش نشدنی است خواستار نقش آفرینی بیشتر پزشکان در فرهنگسازی رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از این بیماری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ ارسلان زارع روز پنجشنبه در دیدار اعضای شورای هماهنگی نظام پزشکی گیلان با تاکید بر لزوم توجه به بهداشت و درمان افراد جامعه اظهار داشت : بخش بزرگی از نعمت امنیت، در گرو سلامت است و جامعه پزشکی نیز احیاگر صحت، سلامت و همچنین پدیدآورنده امنیت روانی جامعه هستند.

وی افزود: برخی می‌پندارند پزشکان فقط درمانگر بیماری های جسم هستند اما معتقدم پزشکان موجب آرامش و امنیت جامعه و پناهگاه و ملجاء مردم هستند و این، نعمت بزرگ برای جامعه پزشکی است.

زارع، اعتماد مردم را بزرگترین سرمایه نظام مدیریتی در هر جامعه ای عنوان و خاطرنشان کرد: اینکه پزشکان میان گروه‌های مرجع، در زمره اولین گروه های مورد اعتماد مردم هستند؛ سرمایه ای گرانسنگ محسوب می شود.

استاندار گیلان بیان داشت: همانگونه که مردم تلاش‌های پزشکان و پرستاران در دوران دفاع مقدس را از یاد نبرده اند؛ ایثار اجتماعی و خدمت بی منت برای تامین سلامت جامعه در جنگی دیگر که مصاف با ویروس کروناست، مدال پرافتخار دیگری برای جامعه پزشکی است.

نماینده عالی دولت در گیلان به شهادت پزشکان بسیاری در جبهه های نبرد حق علیه باطل اشاره و اظهار کرد: امروزه نیز شمار زیادی از پزشکان بویژه پزشکان بلندآوازه گیلان؛ برای نجات جان مردم از کرونا، جان به جان‌آفرین تسلیم و به خیل شهدا پیوستند و در اذهان مردم استان، ماندگار شدند.

زارع به تاکیدات خود در جلسات مختلف مبنی بر رعایت الزامات مقابله با کرونا و اهمیت تغییر سبک زندگی در روند مبارزه با این بیماری  افزود: پزشکان یکی از اثرگذارترین گروه های مرجع برای اقناع جامعه در جهت پذیرش این تغییر هستند.

وی حفظ جان و سلامت مردم را اولویت کنونی خواند و اضافه کرد: بی شک در جریان مقابله با کرونا همراهی جامعه برای قطع زنجیره انتقال ویروس، بی بدیل است.

وی  با بیان اینکه سخن پزشکان نزد مردم، بیانی مستدل و متقن است، تاکید کرد: متخصصان امور پزشکی در فرهنگ سازی رعایت الزامات بهداشتی همچون استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، توجه به فاصله گذاری اجتماعی بیش از پیش نقش آفرین باشند.

زارع همچنین به موضوع اجرای طرح نسخه الکترونیک در استان و ضرورت اجرای هرچه بهتر آن اشاره و تصریح کرد: گسترش دولت الکترونیک گامی در راستای تحقق حقوق شهروندی است که کاهش هزینه ها، افزایش سرعت و دقت و نیز بهبود کیفیت خدمات را به دنبال دارد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم فراهم شدن زیرساخت های اجرای این طرح مهم از جمله بهبود خدمات اینترنتی در مراکز پزشکی، از دستگاه های اجرایی مرتبط با اجرای این طرح همچون دانشگاه علوم پزشکی، تامین اجتماعی و بیمه سلامت استان خواست بمنظور رفع موانع موجود، گزارشی از روند اجرای طرح نسخه الکترونیک در استان و مشکلات احتمالی را ارائه کنند.

در این نشست چند تن از اعضای شورای هماهنگی نظام پزشکی استان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مدیریت ویروس کرونا در گیلان و نیز اجرای طرح نسخه الکترونیک پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =