۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 84099925
۰ نفر

برچسب‌ها

پدر شهیدان جعفری ویدوجی آسمانی شد

کاشان- ایرنا- پدر شهیدان حسن و حسین جعفری ویدوجی بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع کرد و به دیار باقی شتافت.

به گزارش ایرنا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان روز پنجشنبه در این زمینه بیان کرد: حاج قدم‌علی جعفری ویدوجی پدر شهیدان گرانقدر حسن و حسین جعفری ویدوجی در سن ۹۵ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

سرهنگ کریم اکبری افزود: مراسم تشییع پیکر این پدر بزرگوار امروز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از مسجد و حسینیه ویدوج به سوی گلزار شهدای این روستا برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: حسین جعفری ویدوجی سال ۱۳۴۵ در ویدوج از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود و سال ۱۳۶۳ در جریان عملیات بدر، در منطقه عملیاتی شرق دجله مفقود گردید و  پس از ۱۱ سال، در بیستم اسفند ۷۴ در گلزار شهدای این روستا به خاک سپرده شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان اضافه کرد: طلبه حسن جعفری ویدوجی نیز که سال ۱۳۵۰ در ویدوج به دنیا آمد، در حوزه علمیه مشغول به تحصیل بود که در نهایت سال ۱۳۶۶ در عملیات والفجر ۱۰، در حلبچه به شهادت رسید و سال ۶۷ در گلزار شهدای روستا خاک‌سپاری شد.

مردم کاشان یک هزار و ۷۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کردند که شامل ۲۲ سردار شهید، یک خانواده چهار شهید، هفت خانواده سه شهید، ۱۰۷ خانواده ۲ شهید و یک هزار و ۵۱۱ خانواده یک شهید، سه هزار و ۷۰۰ جانباز و ۱۹۱ آزاده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =