مرز ریمدان بهترین مسیر دسترسی ایران به ۳۷ درصد جمعیت جهان است

چابهار- ایرنا- استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: مرز ریمدان دشتیاری در نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان بهترین مسیر و راه دسترسی ایران به ۳۷ درصد جمعیت جهان(پاکستان، چین و هند) است لذا توجه به زیرساخت‌های این مرز برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی از الزامات است.

احمدعلی موهبتی روزپنجشنبه در جریان بازدید وزیر راه وشهرسازی از مرز ریمدان دشتیاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرز ریمدان برای صادرات و واردات کالا، انتقال زائران پاکستانی و گردشگران و مسافران خیلی مناسب است.

وی از اعضای کابینه دولت برای رسمی کردن این مرز قدردانی و خاطرنشان کرد: از اینکه دولت به پایانه مرزی ریمدان توجه و در حال آماده سازی زیرساخت ها است تشکر می کنیم.

وی بیان کرد: توجه به اشتغال مرزنشینان ضروری است و علاوه بر مرز ریمدان باید در سایر نقاط استان مرز رسمی تعریف و راه اندازی شود.

استاندار سیستان وبلوچستان با اشاره به مزیت ها و موقعیت های استراتژیک ایران گفت: مرز ریمدان با توجه به ظرفیت راهبردی باید به عنوان یک مرز استاندارد جهانی تعریف شود تا شاهد جابجایی کالا و مسافر باشیم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

موهبتی گفت: وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی و امور خارجه و نیروهای نظامی، امنیتی وانتظامی برای رسمی شدن مرز ریمدان تلاش های زیادی کرده اند که باید قدردان زحمات همه آنان باشیم.

به گزارش ایرنا مرز ریمدان در محدوده شهرستان دشتیاری از سال ۸۷ راه‌اندازی شده و فاقد هرگونه امکانات و زیرساخت‌ها بود اما در سال ۹۵ با پیگیری‌های مسوولان و مردم با رسمی شدن این مرز برای جابجایی کالا و مسافر بین ایران و پاکستان از سوی دولت موافقت شد و هم اینک فعالیت‌های تجاری در این مرز در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =