اعلام منطقه پرواز ممنوع در اطراف اقامتگاه بایدن

تهران – ایرنا – اطراف اقامتگاه جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا در شهر ویلمینگتون در ایالت دلاور و چند منطقه دیگر این شهر، منطقه پرواز ممنوع اعلام شد، امری که می‌تواند نشان از پیروزی احتمالی وی داشته باشد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، این منطقه دست کم تا روز جمعه «حریم هوایی دفاع ملی» نام گرفت.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که محدودیت های موقت پروازی معرف منطقه ای محدود شده دربرابر سفرهای هوایی به دلیل شرایط خطرناک، رویدادی خاص یا هشداری کلی برای حریم هوایی این نهاد است.

اگرچه این اداره به دلیل اتخاذ این تصمیم اشاره ای نکرده است، اما این اقدام به عنوان بخشی از پروتکل های امنیتی قبل از پیروزی احتمالی بایدن تلقی می شود.

در سال ۲۰۱۶، در اطراف اقامتگاه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در برج ترامپ نیویورک و همچنین اطراف اقامتگاه مایک پنس معاون وی قبل از ادای سوگند منطقه پرواز ممنوع اعمال شد.

درهمین حال، شکست احتمالی ترامپ موجی از ناآرامی و آشوب را از سوی هواداران وی به راه انداخته است.

در شب انتخابات نیز اعتراض های گسترده ای اطراف کاخ سفید برگزار شد، تا جایی که منطقه مملو از نیروهای امنیتی شد. هزاران معترض با در دست داشتن پلاکاردهای ضد ترامپ اطراف حصار پیرامون کاخ سفید تجمع کردند.

گفته می شود که اگر ترامپ تسلیم نتیجه انتخابات نشود، اعتراض های دیگری در نیویورک به راه خواهد افتاد.

تازه ترین آمار رسمی منتشر شده از نتایج انتخابات ۲۰۲۰ نشان می دهد که بایدن ۲۶۴ رای الکترال و ترامپ ۲۱۴ رای الکترال را از آن خود کرده اند. نامزد پیروز باید ۲۷۰ رای الکترال را به دست آورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =