۱۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۱
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84099861
۰ نفر

برچسب‌ها

نگاه دستوری به حوزه فرهنگ مشکلات جدی ایجاد می‌کند

سنندج - ایرنا - معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، حوزه هنری را پایگاه اصلی برای اعتلای فرهنگ و هنر انقلاب دانست و گفت: نگاه دستوری به حوزه فرهنگ و هنر منجر به بروز مشکلات جدی می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام هادی زاده روز پنجشنبه ذدر دیدار رییس حوزه هنری کردستان با اشاره به اهمت موضوع فرهنگ اظهار داشت: امروز مساله فرهنگ یکی از مهمترین نیازهای جامعه است به همین دلیل توجه به این مهم باید در اولویت همه مسوولان و متولیان امور قرار گیرد.
وی اضافه کرد: نگاه دستوری به حوزه فرهنگ و هنر باعث بروز مشکلات جدی می‌شود به همین دلیل اگر چنین نگاهی در جامعه ما وجود دارد باید نسبت به تجدید نظر در این بخش اقدام کرد.
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های خاص فرهنگی کردستان افزود: نگاه ما به مساله فرهنگ یک نگاه خاص و ویژه است و در راستای تاکیدات نماینده مقام معظم رهبری در کردستان بدنبال تقویت فرهنگ در این استان هستیم.
حجت الاسلام هادی زاده به جایگاه و نقش حوزه هنری در عرصه فرهنگ و هنر در نگاه کلان کشور اشاره کرد و یادآور شد: امروز حوزه هنری در بخش فرهنگ دارای یک جایگاه محوری است و مهمترین پایگاه برای اعتلای هنر انقلابی به شمار می رود.
وی تاکید کرد: حوزه هنری دارای ظرفیت های بسیار خوبی است و در همین راستا تعامل و همکاری بیشتر دفتر نماینده ولی فقیه و حوزه هنری کردستان در اولویت قرار دارد.
معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن اشاره به لزوم توجه بیشتر به تقویت فعالیت های فرهنگی در استان گفت: تلاش در راستای معرفی ظرفیت های بخش فرهنگ در استان ضروری است.

وی افزود: باید یک هم افزایی و تعامل خوب بین متولیان بخش فرهنگ در استان ایجاد شود تا در نهایت شاهد توسعه بخش فرهنگ باشیم.
رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان هم در این دیدار گزارشی از فعالیت های انجام شده داد و گفت: امروز اعتماد و همراهی هنرمندان در تمام عرصه ها یکی از سرمایه های اصلی حوزه هنری است.
امین مرادی اضافه کرد: حوزه هنری علیرغم محدودیت‌های جدی در بخش اعتباری، با تمام توان خود در خدمت اصحاب فرهنگ و هنر بوده و این همراهی باعث شده در بخش‌های مختلف تولیدات ارزشمندی عرضه شود.
وی تاکید کرد: در راستای اجرایی کردن شعار تولید محوری در بخش‌های موسیقی، هنرهای نمایشی، فرهنگ و مطالعات پایداری و سینما، طی چند سال اخیر فعالیت‌های خوبی اجرایی و عملیاتی شده است.
مرادی کردستان را قطب اصلی تولید فیلم کوتاه در کشور خواند و افزود: در اکثر جشنواره های ملی و بین المللی شاهد حضور آثار تولیدی حوزه هنری کردستان هستیم و در کنار این مهم موفقیت‌های مهمی نیز از سوی فیلمسازان جوان بدست آمده است.
رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان ضمن اشاره به برگزاری برنامه های موثر فرهنگی و هنری در استان، یادآور شد: حوزه هنری در کنار توجه به تولید، جشنواره ها و رویدادهای مختلفی را در بخش موسیقی عرفانی، نمایش، فیلم کوتاه و ... راه اندازی کرده که شماری از این رویدادها در سطح بین المللی برگزار می‌شوند.
وی به تقویت زیرساخت های فرهنگی در استان کردستان اشاره کرد و افزود: امروز پردیس سینمایی بهمن سنندج به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت های فرهنگی در کردستان، در حال ارتقاست و چهار سالن جدید به این مجموعه اضافه شده است.
مرادی به راه اندازی پردیس سینمایی سقز اشاره کرد و اظهار داشت: علیرغم محدودیت‌های ایجاد شده بدلیل شیوع ویروس کرونا، کار احداث پردیس سینمایی سقز در دست اجراست و با بهره برداری از آن دومین شهرستان پرجمعیت استان صاحب سینما می‌شود.
وی با اشاره به توسعه و ارتقا سینما آزادی بیجار، اظهار داشت: سینما آزادی بیجار که در سال ۹۶ راه اندازی شده بود هم اکنون در حال ارتقاست و دو سالن جدید نیز به این مجموعه اضافه شده است.
رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان از آمادگی برای همکاری و تعامل با سایر متولیان امر فرهنگ در این استان خبر داد و اضافه کرد: ما اعتقاد داریم که در سایه کار مشترک می توان به نتایج بهتری نیز دست یافت و به همین دلیل آمادگی داریم که با سایر متولیان بخش فرهنگ، همکاری و تعامل نزدیکی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =