سامانه بارشی پراکنده از شنبه وارد همدان می‌شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: به تناوب از روز شنبه و یکشنبه آینده سامانه بارشی پراکنده بیشتر در مناطق غربی این استان را فرا می‌گیرد.

محمد حسن باقری شکیب روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه امروز بارش در استان پیش بینی نمی‌شود، اظهار داشت: شنبه و یکشنبه سامانه بارشی پراکنده در غرب استان فعالیت دارد و روز دوشنبه مناطق جنوبی استان یعنی ملایر و نهاوند را فرا می‌گیرد.

وی افزود: از شنبه تا دوشنبه آینده بارش‌های پراکنده را در استان شاهد هستیم که در کل منسجم و مداوم نیستند.

باقری شکیب با اشاره به اینکه تا چند روز آینده دمای هوای بیشتر نقاط استان تغییرات محسوسی ندارد، اعلام کرد: عصر امروز جمعه شاهد وزش باد شدید در برخی از مناطق استان هستیم.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند و اسدآباد با ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان گرم‌ترین و بهار با یک درجه سانتی گراد زیر صفر به عنوان سردترین شهرهای استان ثبت شده‌اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان ادامه داد: بر همین اساس در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای همدان، یک درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای این شهر ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =